Xbox, Avowed’un The Elder Scrolls 6’dan Çok Farklı Olacağını Söylüyor

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Xbox patronu Phil Spencer, Avowed’un Xbox E3 2021 etkinliğinde gösterilmemesini telafi etmek için, oyun hakkında birkaç detay verdi. Bunların en önemlisi, oyunun diğer fantezi açık dünya RPG’lerin arasında nasıl bir konumda olacağıydı. 

IGN’nin Podcast Unlocked ile yaptığı bir röportajda, Spencer’a, Bethesda Game Studios patronu Todd Howard’ın yakın zamanda The Elder Scrolls 6’yı onaylamasının ardından  Avowed’in Xbox Game Studios için bir nevi The Elder Scrolls işlevi görüp göremeyeceği soruldu. 

“Oyunlar çok farklı, bu yüzden belki de [Obsidian stüdyo başkanı Feargus Urquhart] ve ekibin ne yapacağını bildiğim için bunun bizim versiyonumuz olduğunu söylemekte biraz zorlanıyorum. Ama kadromuzu düşündüğümde ve daha temel fantezi RPG ortamını düşündüğümde, Avowed’in  harika bir giriş (RPG oyunlarına) olacağını düşünüyorum.”

“Bence Avowed, fantazi tabanlı temel bir RPG’den, The Elder Scrolls’un geleneksel olarak yaptıklarından bazı belirgin farklılıklar içerecek. Bu açıkça Pillars dünyasında geçiyor[…] Bence Avowed harika bir çıkış yapacak ve ekibe şimdiye kadar inşa ettikleri en muhteşem oyunu inşa etmeleri için zaman ve kaynak vermek istiyorum.”

Ağızları açık bırakan kısa bir teaserdan sonra hakkında hiç konuşulmasa da, Xbox tarafından birinci şahıs RPG oyunu geliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Xbox kendine rakip olamayacağına göre Avowed’ı The Elder Scrolls’dan ayrı bir kefeye koyuyor. Bu zamana kadar gösterilenler sizi heyecanlandırdı mı?

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image