Xbox Game Pass’e Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Sızdırıldı

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Microsoft, uygun fiyatıyla oyuncular arasında ilgi gören abonelik servisi Xbox Game Pass‘e bildiğiniz üzere her ay yeni oyunlar ekliyor. Ancak bu ayın ilk yarısında gelecek oyunlar henüz açıklanmadı ama Nisan 2022 oyunları için yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Normalde Xbox Game Pass’e gelecek oyunların duyurusu, belirtilen aya girdikten hemen sonra yapılırdı. Fakat Nisan ayına girdiğimiz halde Microsoft cephesinden böyle bir duyuru halen gelmiş değil ve önümüzdeki 1 haftalık süreç içerisinde de yeni gelecek oyunlar açıklanmayacak gibi duruyor.

Ama tüm bu can sıkan gecikmeye rağmen Game Pass sahiplerinin heyecanlabileceği bir liste sızdırıldı. Yayınlanan listede Nisan ayında servise eklenebilecek muhtemel oyunlar yazılı durumda. Microsoft’un mağazası içerisindeki Xbox Game Pass Fırsatları sayfasında gözüken ama servise daha eklenmemiş 8 adet oyun gözüküyor. Böyle bir listenin olması ve gözüken oyunların Game Pass sisteminde henüz olmaması ise belirtilen oyunların servise eklenme ihtimalini güçlendiriyor.

Sızıntıya Göre Xbox Game Pass’e Gelecek Oyunlar ise Şöyle:

  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Diablo 2: Resurrected
  • Metal Gear Rising: Revengeance
  • Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes
  • Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
  • Metal Gear Survive

xbox game pass call of duty

Listedeki oyunların yarısının, Microsoft’un satın aldığı Activision-Blizzard şirketinin oyunları olması ise göze çarpıyor. Haberimizin başında bahsettiğimiz duyurunun gecikme meselesinin sebebi ise Microsoft’un, Activision-Blizzard satın alım işlemleri olabilir. Servis içerisine eklenecek Call of Duty yapımlarının Activision-Blizzard ürünü olması ve Microsoft’un bu mega satın alımı hala hukuksal açıdan bitirememiş olması oyunlarının duyurulmasının gecikmesinin sebebini destekler nitelikte.

Fakat heyecanınızı kontrol altında tutmanız adına söylememiz gerekenler şeyler de var. Zira bu doğruluğu kesinleşmemiş bir sızıntı listesi ve resmi duyurunun gelmesine de biraz daha zaman var. Nihayetinde doğru çıkmama olasılığı da var. Bunun için de sabırlı olmakta fayda var.

Nisan ayında servise eklenecek oyunları er ya da geç göreceğiz ve umarız bu sızdırılan yapımları da Game Pass kütüphanemiz içerisinde görebiliriz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir