Microsoft, PC Tarafında Xbox Game Pass’in İsminde Ufak Bir Değişikliğe Gitti

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Son yıllarda oyun fiyatlarında yaşanan artışlar sebebiyle bir çok oyuncu, oyun servislerini kullanmaya başladı. Oyun servisleri içerisinde ise şu an için lider konumda Xbox Game Pass bulunuyor. Oyunculara aylık belirli bir ücret karşılığında 100’lerce oyun sunan servis bilgisayarlar için sunduğu servisin isminde ufak bir değişikliğe gitti.

Xbox Game Pass for PC Artık PC Game Pass

Microsoft’un “Xbox Game Pass for PC” ismini yeniden markalandırma amacı ise, servisin konsol kısmını bilgisayarlardan ayırmak istemesi. Xbox Game Pass, bilgisayarlar üzerinde sade ve Xbox isminden arınmış basitçe “PC Game Pass” adı altında yeniden markalaştırıldı. Xbox’ın PC için kullandığı Game Pass sosyal medya profilleri ise “PC Game Pass” olarak değiştirildi.

Ampere analisti Piers Holding-Rolls yapılan değişiklikler için şu yorumlarda bulundu; “İlk duyduğum zaman bunun bir şaka olduğunu düşündüm. Ama hayır şaka değil PC kullanıcıları için Xbox’ı kaybetmek mantıklı bir hamle. Ancak ne kadar yeniden markalaştırılmış olsa da PC kullanıcıları tarafından hala daha kullanılabilen ve Xbox ismine sahip bir hizmet var Xbox Game Pass Ultimate.”

Microsoft’un oyun bölümü son yıllarda şirketten bağımsız olarak birçok yeni strateji geliştirdi. Bir sürü birinci taraf oyununu tek platformda yayınlamak yerine farklı platform ve cihazlarda yayınlamayı tercih etti. Oyunculara da bu şekilde vaatler verdiler. Şu ana kadar verdikleri sözleri oldukça güzel bir biçimde tuttular.

PC Game Pass markasını hayata geçirerek Xbox’tan farklı bir şekilde kullanıcılara sunmaları bir sürü mesaj içeriyor. Bu mesajların en belirgin olanı ise servisi kullanmak ve oyunları deneyimlemek için kullanıcıların Xbox almalarına gerek olmadığı.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image