Xbox Game Studios Her Platformda Çalışan Bulut Tabanlı Bir MMO Üzerinde Çalışıyor

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

Finlandiyalı stüdyo Mainframe ile birlikte Xbox Game Studios’un, oyuncuların hemen hemen her cihazda oynayabilecekleri bulut tabanlı bir MMO üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Hem Windows Central muhabiri Jez Corden hem de GamesBeat muhabiri Jeff Grubb projeden bahsettikleri bir video mevcut. Stüdyonun böyle bir projeye dahil olmasıyla ilgili spekülasyonlar için Corden, “Bununla ilgili çok fazla ayrıntılı bilgiye sahip olmasam da Microsoft’un Finlandiya’da bir stüdyo ile çalıştığını biliyorum, ya da en azından ben Finlandiya’da Mainframe adlı bir stüdyoyla bulut tabanlı bir oyun yapmak için çalıştıklarını duydum.” dedi.

GamesBeat’in bir makalesinde, bağımsız kaynaklar aracılığıyla durumun doğrulandığından bahsediliyor. GamesBeat raporu, şu anda Mainframe tarafından geliştirilmekte olan oyunun Pax Dei çalışma başlığına sahip olduğunu ve oyuncuların oyuna herhangi bir cihazdan erişebileceklerini ifade ediyor.

Xbox Game Studios’un bulut tabanlı MMO oyunu farklı cihazlarla oynanabilecek

Bu doğruysa, tür için ileriye dönük büyük bir adım olabilir. Bazı oyun içi özelliklerin farklı cihazlara daha uygun olacağı söyleniyor. Grubb, oyuncuların telefonlarında işteyken kaynak toplama gibi daha basit, daha küçük görevleri yapabileceklerine dair bir örnek veriyor. Ancak daha sonra ana görevler veya baskınlar gibi oyunun daha karmaşık alanlarına oyuncular evdeki bilgisayarlardan veya konsollardan erişebilecekler.

Ortaklığa ilişkin haberler Microsoft tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da, Mainframe’in web sitesi, stüdyonun tasarıya uygun görünen bir oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. Ana sayfa, “Mainframe, Helsinki ve Reykjavik’teki deneyimli geliştiriciler tarafından oluşturuldu” diyor. “Bulut tabanlı bir MMO ile, arkadaşlarımızla etkileşim kurmanın ve onlarla bağlantı kurmanın yeni yollarıyla canlı bir dünya yaratıyoruz. Bu ömür boyu sürecek bir oyun.” Stüdyonun MMO’su hakkında başka birkaç ayrıntı açıklanmamış olmasına rağmen, site aynı zamanda geliştirme ekibinin “en iyi tasarım ilhamına” sahip olduğunu söylediği İzlanda gezisine de atıfta bulunuyor.

Xbox Game Studios MMO
Mainframe’in web sitesinde gösterilen konsept görseli
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir