Xbox Game Studios Patronu: Playstation Gibi Satış Rekorları Kıran Oyunlar Yapmalıyız

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Kinda Funny Games, Xbox Game Studios patronu Max Booty ile gerçekleştirdiği bir röportajda, XBOX Game Studios’un farklı bir yazılım portföyü oluşturmaya odaklandığını söyledi. Ayrıca Xbox Game Pass tarafına da değinen Booty, Game Pass’in güzel yanının, Halo gibi büyük oyunlardan Grounded gibi daha küçük oyunlara kadar her şeye yer vermesi olduğunu belirtti.

Kinda Funny Games, Xbox Game Studios patronu Max Booty ile gerçekleştirdiği bir röportaj

Yine röportajda Playstation’nın en bilinen ve satış rekorları kıran oyunlarına rakip oyunlar çıkartmalarının gerektiğini söyleyen Booty, Xbox’ın da Playstation ile özdeşleşen sürükleyici AAA oyunlarına yönelmeleri gerektiğini özellikle vurguladı ve Playstation’a bu konuda övgüler dizdi: 

İlk olarak, konuyu gündeme getirmek için, Sony’ye, stüdyo sistemlerine ve oradaki insanların başında olanlara şapka çıkartıyorum, yani bu harika. Şimdiye kadar sundukları oyunlarla, şu an üzerinde çalıştıkları ve şu ana kadar gördüğümüz şeylerin kalitesini ve zanaatini tartışamazsınız.

Xbox Game Studios

Xbox tarafının yeni nesil ile birlikte atağa kalması ve Playstation ile rekabet halinde olmaları biz oyunseverler açısından oldukça avantajlı bir durum. Her ne kadar Xbox’ın özel oyunları Playstation’ın ki kadar başarılı olmasa da Xbox Game Studios Patronu Max Booty’nin yaptığı bu açıklama, Xbox kullanıcıları için umut verici olsa gerek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir