Xbox Games Showcase 2020’de Tanıtılan Oyunlar ve Videoları

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
6 Dk Okuma Süresi

Xbox Showcase 2020’de Tanıtılan Oyunlar ve Videoları

Bugün düzenlenen Xbox Showcase etkinliğinde tanıtılan oyunlar için sizlere bir liste hazırladık. Bu listede tanıtılan oyunlar hakkında kısa bir bilgi ve yayınlanan tanıtım videolarını bulabilirsiniz.

Halo Infinite

343 Industries’in geliştirdiği sevilen serinin son oyunu Halo Infinite bu etkinliğin belki de en çok beklenen oyunu. Master Chief’in geri dönüşünü geniş bir hikaye ile işleyecek oyunun hem trailer’ı hem de yaklaşık 8 dk’lık bir oynanış videosu paylaşıldı.

Fable

Fable video oyunu serisi, aksiyon-rol yapma (Rpg) türündedir. Serinin geliştirisi Lionhead Studios iken yayımlayıcısı Microsoft Studios’tur.

Fable serisi Albion adlı kırsal ve çok sayıda özerk şehir devletlerinden oluşan kurgusal bir devlette, The Elder Scrolls ve The Lord of the Rings gibi geleneksel fantastik bir orta dünyada geçmektedir. Fakat tarih devirleri her oyun ile ilerler.

CrossfireX

Efsanevi bilgisayar oyun serisi, heyecanlı bir çok oyunculu deneyim çeşitliliği ve dünyanın en güçlü iki askeri yapılanması (Global Risk ile Black List) arasındaki küresel savaşı anlatan sinematik bir senaryo modu sunan, hızlı tempolu birinci şahıs nişancı türü olarak Xbox’a geliyor.

Phantasy Star Online 2

Phantasy Star Online 2, Sega tarafından geliştirilen ve yayınlanan Phantasy Star serilerinde oynaması ücretsiz bir çevrimiçi aksiyon rol yapma (rpg) oyunudur.

The Medium-Dual Reality

Medium, Bloober Team tarafından geliştirilen yeni bir psikolojik korku video oyunudur. Eğer siz de gerilimi seviyorum, kasvetli ortamlar hoşuma gidiyor diyorsanız, trailer’i izlemeye davet ediyoruz.

The Gunk-Reveal

Trailer’dan gördüğümüz kadarıyla The Gunk ile uzaylı gezegenlerinde bir tür yapışkan madde topluyoruz.

-Garip ve korkutucu görünüyor fakat ben sevdim umarım sizler de seversiniz.

Tetris Effect:Connected

Tetris Etkisi Japon stüdyoları Monstars ve Resonair tarafından geliştirilen ve Enhance Games tarafından yayınlanan bir kiremit eşleştirme bulmaca video oyunudur. 

Warhammer 40,000:Darktide

Çok satan ve ödüllü Vermintide serisinin geliştiricileri tarafından yapılan Warhammer 40,000:Darktide, Tertium şehrinde geçen vahşi, 4 oyuncuyla oynanan bir eşli aksiyon oyunudur.

S.T.A.L.K.E.R 2

Ukrayna merkezli oyun geliştiricisi GSC Game World tarafından geliştirilen ve ilk defa 2007 yılında piyasaya sürülen bilgisayar oyunu S.T.A.L.K.E.R. devam oyunu olan  S.T.A.L.K.E.R 2 ile karşılarınızda. Oyun tipik bir kıyamet sonrası senaryosunu konu alıyor.

As Dusk Falls

Eskidem Quantic Dream çalışanı olan ve Heavy Rain ile Beyond: Two Souls’un baş tasarımcısı Caroline Marchal’ın kurduğu Int./Night firmasının Xbox ve PC için geliştirdiği yeni oyunu tıpkı Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi interaktif bir oyunu Microsoft için geliştiriyor. Int./Night’ın bu oyunu Arizona çölünde bulunan iki ailenin konusunu derinlemesine ve uzun yıllara yayarak konu alacak.

State of Decay 3

State of Decay, Undead Labs tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir açık dünya zombi hayatta kalma video oyunudur. Bu 2013’te yayınlanmış State of Decay’in devamıdır.

Forza

En sevilen yarış serilerinden olan Forza’nın yeni oyunu Forza Motorsport, Xbox Games Showcase’te tanıtılan oyunlar arasında yerini aldı. Oyun grafikleri itibariyle oldukça kaliteli ve ilgi çekici olarak gözüküyor.

Tell Me Why

Tell Me Why, Dontnod Entertainment’tan yapılan bir macera oyunudur . Xbox Games Showcase’te tanıtılan oyunun arkasında Life is Strange’den bildiğimiz stüdyo DONTNOD Entertainment vardır, hikaye anlatımlı macera oyunudur.

Everwild

Rare’den yepyeni bir oyun olan Everwild ile tanışın. Doğal ve büyülü bir dünyada eşsiz ve unutulmaz deneyimler sizi bekliyor.

Grounded

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir hayatta kalma oyunudur. Windows ve Xbox One için 28 Temmuz 2020’de erken erişim oyunu olarak piyasaya sürülecek.

Ori and the Will of the Wisps

Ori ve Will of the Wisps, Moon Studios tarafından geliştirilen ve Xbox One, Microsoft Windows ve Xbox Series X için Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir platform macerası Metroidvania video oyunudur.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon

Pc, Playstation 4 ve Xbox One’a 9 Eylül 2020 tarihinde geleceği açıklanan oyun Obsidian Entertainment ve Private Division’ın katkılarıyla hazırlandı.

Balan Wonderworld

Balan Wonderworld, Square Enix’in bir yan geliştirme stüdyosu olan Balan Company tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan yeni bir platform oyunudur.

Psychonauts 2

Psychonauts 2, Double Fine tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan yeni bir platform video oyunudur.

Avowed

Yine Obsidian Entertainment’ın katkılarıyla hazırlanmış bir platform oyunu olan Avowed, birincil şahıs bakış açısına sahip Eora adlı fantastik dünyada geçen RPG türünde bir oyundur.

Destiny 2 : Beyond Light

Destiny 2: Beyond Light, Bungie’nin birinci şahıs nişancı video oyunu Destiny 2 için yaklaşmakta olan büyük bir genişletmedir. Destiny 2’nin beşinci genişlemesi olarak 10 Kasım 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image