KONSOLPC

Xbox Live Gold Kaldırılıyor mu Söylentilerine Cevap Geldi…

Xbox Live Gold Kaldırılıyor mu Söylentilerine Cevap Geldi…

Aksini öne süren sürekli söylentilere rağmen Microsoft, Xbox Live Gold’u yakında tamamen kaldırmayı planlamadığını belirtti.

Bu açıklamanın nedeni ise Microsoft hizmet sözleşmesindeki bir değişikliğe yanıt olarak geliyor ve Xbox Live Gold’a yapılan referanslar şu anda “Xbox çevrimiçi hizmeti” olarak okunuyor. Bu değişiklik, Xbox Live Gold’un ücretsiz bir çevrimiçi hizmet alanını durdurulacağı raporlarını doğruladı, ancak Microsoft bunu kategorik olarak reddetti.

Bir Microsoft sözcüsü oyun haberi yazarına verdiği bir demeçte ” Microsoft hizmetleri sözleşmesinde Xbox çevrimiçi hizmetlerine yapılan güncelleme, çapraz kaydetme ve arkadaşlık istekleri gibi özellikleri içeren temel Xbox hizmetine atıfta bulunuyor ” demiş. “Bu sistem güncellemesi, temel hizmeti ve ücretli Xbox Live Gold aboneliğini ayırt etmek için tasarlanmıştır. Hizmet deneyiminde veya Xbox Live Gold’da herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır.”

Yapılan bu açıklama, Xbox Live Gold’un hiçbir yere gitmediğini açıkça ortaya koysa da, hizmetteki potansiyel değişiklikleri dışlayamayız. Birdeğişiklik, Xbox Live Gold’da oynanmasını gerektiren ücretsiz çok oyunculu oyunları hariç tutmak için bir değişiklik olabilir; bu, yeni duyurulan halo Infinite multiplayer ile mükemmel bir şekilde bu örneğe uyuyor.

Bununla birlikte Sony, PlayStation Plus programı sayesinde Fortnite ve Apex Legends gibi birçok ücretsiz oyunu kendi bünyesinde barındırıyor. Microsoft’un bu ay daha fazla Xbox Series x başlığına ve Lockhart Xbox konsoluna odaklanan başka bir akışa\hizmete ev sahipliği yapacağını bildiriliyor, bu yüzden önümüzdeki günlerde bu planlar hakkında çok daha fazla bilgi geçecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu