Xbox One Kullanıcıları 30’dan Fazla Series X/S Özel Oyunu Oynayabilecek

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Xbox One kullanıcıları, artık Xbox Cloud Gaming sistemi ile Starfield ve Microsoft Flight Simulator gibi sırf yeni jenerasyon oyunlarını oynayabilecek.

Xbox’ın web sitesindeki güncel bir habere göre Microsoft, halen Xbox One kullanan oyun severlerin Xbox Cloud Gaming yardımıyla yeni jenerasyon oyunlarını oynayabileceğini doğruladı. Konsol için gelen Microsoft Flight Simulator veya Redfall ve Starfield gibi oyunlar, eski jenerasyon donanımla da açılabilecek.

Xbox One

“Geliştiricilerin vizyonlarını, yalnızca yeni nesil donanımın yapmasına izin verecek şekilde gerçekleştirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Bugün Xbox One konsollarında oynayan milyonlarca insan için, Microsoft Flight Simulator gibi bu yeni nesil oyunların birçoğunu Xbox Cloud Gaming aracılığıyla konsolunuza nasıl getireceğimiz hakkında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Xbox One kullanıcıları arkada bırakılmayacak!

Kabul etmek gerekir ki her ne kadar Sony; Horizon Forbidden West, God of War: Ragnarok, and Gran Turismo 7 gibi özel oyunlar duyursa da Microsoft’un kendi şahsına münhasır özel oyunları da Sony’ninki kadar ilgi çekici.

Belki şu anda iki büyük devin hangisinin bu savaştan galip çıkacağını söylemek zor ama Microsoft, Xbox Game Pass’i oyuncuların merkezine oturtmak ve kullanıcı dostu olarak tasarlamak için var gücüyle çalışıyor. Özellikle bu adımlar, kesinlikle Game Pass ve her geçen gün artan kitlesi için oldukça kayda değer.

Ek olarak meraklısı olanlar için bu güncelleme, bugünkü genişletilmiş Xbox Games Showcase etkinliği hakkında da bir iki ufak bilgi veriyor. “Extended Xbox Games Showcase”, bugün TSİ ile 20.00’da başlayacak ve Double Fine Studios, Ninja Theory, Rare gibi stüdyolarla röportajlar yayınlayacak.

Eğer bir PC kullanıcısıysanız ve Xbox Game Pass’e hangi oyunların geldiğini bilmiyorsanız, sizi ivedilikle bu habere yönlendiriyoruz. Birbirinden farklı dünyalar açan 31 yeni oyun, Game Pass’e giriş yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir