Xbox Series X/S, Microsoft Tarihinde En Hızlı Satılan Konsol Oldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Xbox Series X/S konsolları, geçen sene çıkışından itibaren oldukça güzel bir şekilde satmaya devam ediyor. Öyle ki Microsoft’un bu yeni jenerasyon göz bebekleri, şirket tarihindeki en hızlı satılan konsollar olabilir.

Microsoft artık bayram yapabilir!

Microsoft

Niko Partners, Xbox Series X/S’in 6.5 milyondan fazla adet sattığını tahmin ederken şirketin CEO’su Satya Nadella ise yılın son çeyreğinde çıkan finans kayıtlarına göre başka hiçbir konsolun bu denli başarı göstermediğini ifade ediyor. Xbox Game Pass kullanıcıları ise abone olmayanlara göre yaklaşık %40 daha fazla oyun test ediyor ve bunları oynamak için %50 daha fazla zaman harcıyor.

Niko Partners’ta bir analist olarak görev yapan Daniel Ahmad ise eski ve yeni konsolları birbirleriyle kıyasladığında çıkışlarından itibaren Xbox Series X/S’in 6.5 milyon, Xbox One’un 5.7 milyon ve Xbox 360’ın ise 5 milyon adet sattığını söylüyor. Tabii ki Xbox 360’ın bir noktadan sonra tükendiğini ve uzun vadede Xbox One’dan daha fazla oyuncunun evine konsol getirdiğini de unutmamak gerekir. Yeni jenerasyon konsollarda hem ekonomik hem de ulaşılabilirlik problemleri olsa dahi inanılmaz satış rakamları elde edildi.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image