Haber

Söylenti: Xbox, Yakında Devasa Bir Şirketi Satın Aldığını Duyurabilir

Yoksa bu satın alınan şirket Take Two mu?

Son olarak Bethesda gibi büyük bir şirketi bünyesine katan Xbox, yeni bir atılım mı yapıyor? Ortaya çıkan söylentiler göre bunun cevabı evet. Xbox, büyük bir şirketi bünyesine katıyor ve bu satın alınan şirketin Take-Two olduğuna dair söylentiler dolaşıyor.

Sosyal medya üzerinden yayılan bu söylentiler, Xbox’ın Take-Two gibi devasa bir şirketi satın almış olabileceğini işaret ediyor. Ancak alınan bu şirketin Take-Two değil, Ubisoft da olabileceği yönünde, zira Xbox’ın Ubisoft’u satın alacağına dair söylentiler de bir hayli arttı.

Özellikle sektörün içerisinden olan ve zaman zaman oyunlar hakkında “sızıntılar” paylaşan Tom Warren ve XboxEra’dan Nick’in attığı tweet’ler, satın alımın gerçek olduğunu tekrardan doğruluyor.

Görünüşe bakılırsa, ortalıkta bir satın alım var. Ancak her ne kadar söylentiler Take-Two’ya işaret etse de bunun hangi şirket olduğunu tahmin etmek zor. Take-Two’nun Rockstar Games, 2K Games, Private Division gibi dev firmalara sahip olduğunu düşünürsek, bu satın alımın Xbox için oldukça maliyetli olacağını söyleyebiliriz. Bethesda örneğini hatırlayalım, yani Xbox’ın Ubisoft büyüklüğünde bir şirketi satın alınması daha olası gibi.

Satın alımın önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu