KONSOL

Xbox’a Yeni Microsoft Store Geldi

Xbox’a Daha Hızlı Ve Kolay Kullanıma Sahip Yeni Microsoft Store Geldi

5 Ağustos’tan bu yana, Xbox Insider programı kapsamında geliştirilmiş Xbox mağazasının testleri gerçekleştiriliyordu. Görünüşe göre başarılı oldular çünkü yenilenen Microsoft Mağazası artık neredeyse tüm Xbox One kullanıcıları için mevcut. Yalnızca Çinli oyuncular bu güncellemeyi henüz alamayacak.

Projenin asıl amacı  Microsoft Store’u daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getirmekti.  Firmanın başarıya ulaştığı söylenebilir çünkü mağaza eskisine göre iki kat daha hızlı çalışacak. Yeni menü sadece iki saniye içinde yükleniyor.

Ayrıca biz mağazada gezinirken aradığımız oyun hakkında yararlı bilgiler göreceğiz (ona sahip olan arkadaşlarımız vb). Mağazanın belirli bölümlerine gitme ve alışveriş sepetine eklenen ürünleri hızlıca görme seçeneği gibi alışverişi daha kolay hale getiren özellikler de eklenmiş.

Güvenlik için ise, daha ayrıntılı içerik filtreleri ekleyebilir, anonim oturum açmayı devre dışı bırakabilir ve satın alma işlemi yapmak istediğinizde bildirim alabilirsiniz.

Güncellenen Microsoft Store, Xbox’in yeni nesil konsolları Series X ve Series S’de de kullanılacağı için, oyunun dokuzuncu nesil platformlarda nasıl optimize edileceğine ilişkin bilgilerin görüntülenmesi gibi bazı ekstra özellikler de eklemiş.

Peki siz yenilenen Microsoft Store’u nasıl buldunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu