MOBİL

xCloud Xbox Game Pass İle Android Cihazlara Geliyor

xCloud Xbox Game Pass İle Android Cihazlara Geliyor

Microsoft’un bulut tabanlı oyun servisi Project xCloud 15 Eylül tarihinden itibaren Xbox Game Pass ile birleşerek Android cihazlardan ulaşılabilir olacağı duyuruldu. 100’lerce oyuna abonelik ücreti dışında ekstra ücret ödemeden ulaşabildiğiniz Game Pass’a bu mobil uygulama ile cep telefonu veya tabletlerden de ulaşılabilir olacak.

Ancak şu an için uygulama 22 ülkede destekleniyor olacak ve maalesef bu ülkeler içerisinde Türkiye bulunmuyor. Desteklenecek ülkeler ise şu şekilde: Avusturya, Belçika, Kanada, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.

Şu an ülkemizde bulunmayan ancak ilerleyen zamanlarda gelecek bu servis ile Halo: The Master Chief Collection, Destiny 2, Forza Horizon 4, The Outer Worlds, Yakuza Kiwami 2, Gears 5, Minecraft Dungeons, Tell Me Why gibi bir çok oyunu buluttan akış yolu ile cep telefonunuzdan veya tabletinizden oynayabileceksiniz. Ayrıca arkadaş listeniz, başarımlarınız ve kayıtlı verileriniz gibi bir çok şey mobile aktarılacak. Bu sayede de tüm kayıtlı ayarları veya ilerlemeyi kaybetmeden konsol ve mobil arasında geçiş yapabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu