Kötü Eleştiriler Sonrasında XIII Remake’in Remake’ine Yakından Bakın

2020'deki çıkışından itibaren oldukça kötü eleştirilere maruz kalan XIII Remake, karşımıza tekrardan remake olarak çıkıyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi
XIII Remake

Çizgi roman kurgusunu aratmayan sahneleri ve hikayesinin ilgi çekiciliği ile adını klasikler arasına yazdırmış olan XIII, bildiğiniz üzere iki sene önce karşımıza remake ismiyle çıkmış ve oldukça kötü eleştirilere maruz kalmıştı.

PlayMagic’in adeta batırdığı XIII Remake, bu sefer ise remake’in remake’ini yapmak isteyen Fransız stüdyo Tower Fire’ın eline verildi. Bugün itibariyle yeni oyundan bir oynanış fragmanı paylaşıldı.

XIII Remake Remake nasıl gözüküyor?

PlayStation hesabından paylaşılan video, SPADS Askeri Tesisi’ndeki silahlı çatışmayı konu alıyor. XIII’ün, 2020’deki halinden daha taze ve temiz gözüktüğünü de eklemem gerekiyor.

Geliştiriciler, oyunun remake’inin yeniden remake sürümünün yeni bir sanat anlayışı taşımasının yanında gelişmiş yapay zeka ve 60 FPS gibi teknik geliştirmeler beraberinde getireceğini belirtti.

Microids’in yayıncılığını üstlendiği yapımın 13 Eylül tarihinde çıkış yapması planlanırken oyuna sahip olanların ücretsiz olarak sürüm güncellemesi alacağı da ifade edildi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir