KONSOLPC

Yayınlanan İlk Trailerı İle Dikkatleri Üzerine Çekmeyi Başaran Bağımsız Oyun Black Myth: Wukong

Yayınlanan İlk Trailerı İle Dikkatleri Üzerine Çekmeyi Başaran Bağımsız Oyun Black Myth: Wukong

Çin menşeli bir firma Game Science tarafından geliştirilen üçüncü şahıs aksiyon oyunu Black Myth: Wukong’dan ilk trailer yayınlandı.

İlk trailerdan büyük ilgi çeken bu oyun nedir peki? Genelde mobil oyun piyasasında çalışmalar yapan Çin piyasası, ilk kez AAA dediğimiz büyük bütçeli oyunla karşılaşıyor denebilir. Merkezi Hangzhoude bulunan Game Science isimli firma, yakın dövüş sanatlarını konu aldığı, fantastik bir evrene sahip bu oyunu duyurmasından sonra oyuncular büyük ilgi gösterdi.

Çinli oyuncuların var olan potansiyelini fark eden yapımcı firma, mobil oyunların yerine yeni nesil bir oyun çıkarmayı hedeflemiş. Asya’nın en popüler kitaplarından biri olan Journey to the West’den  esinlenen oyun, grafik bakımında gayet iyi duruyor. Bununla birlikte oyunun evreninde bulunan düşman, silahlar ve bosslar da oldukça ilgi çekici.

Dediğimiz gibi fantastik evrenini, iyi çevresel etkileşim, eğlenceli ve çeşitli combat, etkileyici bir hikaye ile birleştirmeyi başarırsa yalnızca Çin piyasasıyla sınırlı kalmaz, tüm oyuncular için sürpriz niteliğinde olur.

İlk günlerde Çin medyasında en başlara oturan ve IGN üzerinden 3 Milyon izlenmiş trailer hakkında siz ne düşünüyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu