Yeni BioShock Oyunundan Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Yeni BioShock Oyunundan Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Bir sonraki BioShock oyununun ilk ayrıntıları, Cloud Chamber‘ın iş listeleri aracılığıyla ortaya çıktı. Ekibe göre yeni BioShock oyunu Unreal Engine 4 motorunu kullanacak ve yepyeni bir dünyaya sahip olacak.

Görünen o ki yeni çıkacak BioShock, Rapture’da geçmediğinden BioShock serisinin remake* veya reboot* bir yapım olmadığını serinin devam oyunu olabileceğini söyleyebiliriz. Tabi ekip yeni bir dünyada geçen reboot bir BioShock oyunu yapmak istemedikçe.

BioShock hikaye ve sistem odaklı bir deneyim olacak. Oyun yakın bir zamanda çıkmayacak, yani gelecek oyununun yeni nesil platformları hedeflediğini söyleyebiliriz.

Önceki oyunlara göre sinematik sahneler ve etkileşim daha fazla olacak. Ekip oyunun her aşamasında oyunculara çeşitlilik sunan “yaşayan” bir dünya yaratmayı hedefliyor.

columbia

Yine de yeni BioShock erken bir geliştirme aşamasında. Bu nedenle yukarıda bahsedilen özelliklerden bazıları son oyuna giremeyebilir. Yine de bu ilk ayrıntılar şüphesiz çoğu BioShock hayranını memnun edecektir.

Bana göre Ken Levine abimizin herhangi bir etkisinin olmadığı BioShock oyunu tam değildir!

Ufak Bilgi

Remake: Yeniden yapmak anlamına gelmektedir. Eski bir oyunu günümüzün teknolojileri kullanarak ve ana hikayeyi fazla değiştirmeden yeniden yapmaktır. Örnek vermek gerekirse Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve umuyoruz ki Mafia 1.

Reboot: Yeniden başlatmak anlamına gelmektedir. Genel olarak devam oyunu gelemeyecek şekilde sonlanmış serileri önceki hikayeleri yok sayarak yeniden başlatılmasıdır. Örnek vermek gerekirse Tomb Raider ve Call of Duty Modern Warfare.

 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir