Yeni Call of Duty Oyunu Black Ops Cold War’ın Gizem Kapıları Aralanmaya Başladı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

Yeni Call of Duty Oyunu Black Ops Cold War’ın Gizem Kapıları Aralanmaya Başladı

Call of Duty’nin bu seneki oyununu merak ederken Treyarch ve Raven Software de boş durmuyor, işleri ilginç hale getiriyor ve bizi meraklandırmayı başarıyor.

Bir önceki haberimizde Call of Duty 2020 ile alakalı bir website kurulduğunu ve bu sitede gösterilen ekipmanları tartışmıştık. Artık elimizde çok daha fazlası, görüntüler var. Siteye tekrar girdiğinizde televizyonun çalışır durumda olduğunu görecek ve VCR’ın üstünde duran iki tane kasetle karşılaşacaksınız. 1961-1962 ve 1968-1969 tarihli bu kasetler, oyunun Soğuk Savaş döneminde geçeceği olasılığını güçlendiriyor. Bu kasetleri ise oynattığınızda ise uzay yarışı, sivil hakların mücadelesi, Küba füze krizi ve Laos’taki askeri çatışma gibi ilginç konular ve anekdotlarla karşılaşacaksınız. Hepsi geçmiş tarihten ve bütün bunlar bildiğiniz üzere Soğuk Savaş’ta, kapitalist Amerikalılar ve komünist Ruslar arasındaki kızışma döneminde gerçekleşti. Klipleri izlerken VCR’a da göz atmayı unutmayın nitekim kısa bir zaman aralığı içerisinde 49285163 numaralı bir kod göreceksiniz.

dfdfdf

Youtube üzerinden PrestigeIsKey isimli bir kanal bu kodu kullanarak gizli bir odaya giriş yapıyor. Call of Duty Warzone oyununda Krovnik Farmland’de kilitli bir kapı göreceksiniz. İşte bu kodu, o kapıyı açmak için kullanabilirsiniz. Kapının arkasında ise durumlar daha bir ciddi.

cod 2020 teaser site opens new door in farmland in warzone 6

Oda tam anlamıyla bir casusluk mekanı olarak dizayn edilmiş. Soğuk Savaş döneminde iki devletin birbirlerini dinlediklerini ve kendi ordularında casusların olduğunu biliyoruz. İçeride ise dinleme ekipmanları, çeşitli kimyasal formüller (Itrium oksit ve sulfamethoxazole), Nixie tüp diyagramları, gizli kodları çözmek için planlar ve krokiler gibi ilginç eşyalar çıktı. Hatta 1-831 (California) ile başlayan bir telefon numarası bile var. Daha da ilginci gizli kodları çözmek için kullanılan bir kağıtta VENONA yazısına rastlayacaksınız. Bu VENONA (Projesi) Amerikalıların, Sovyetlerin gizli mesajlarını çözmek için bir projenin kod adıydı.

Nereyi deşsek başka Easter Egg’ler ile karşılaşıyoruz.

Bu Twitter adresinden videoyu ve mekan fotoğraflarını görebilir, bu websiteden de şu zamana kadar çözülmüş easter egg’leri görebilirsiniz. Eminim ki bu iş daha burada bitmedi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir