Yeni Need for Speed Oyunu, Battlefield VI İçin Ertelendi

Berkan Çamlıbel
Berkan Çamlıbel
1 Dk Okuma Süresi

Need for Speed geliştiricisi Criterion Games, yeni NFS oyununu ileri bir tarihe erteledi. Oyunu bu sene içinde göremeyeceğiz. Bunun nedeni ise yeni Battlefield oyununun geliştirilmesine destek olmak.

Konu hakkında Electronic Arts’tan yetkili Laura Miele, Polygon‘a bazı açıklamalar yaptı: “Battlefield harika şekilleniyor ve ekip çok bir sıkı bir şekilde çalışıyor. Ancak geçtiğimiz yıl çok zorladık ve şuan evden çalışıyoruz ve bu oldukça zor, evden oyun yapmak gerçekten zor ve DICE ekibi biraz yoruldu.”

Ayrıca Miele, “Harika bir oyuna sahibiz ve oyunun inanılmaz bir potansiyeli var. Kazanmak için oynuyoruz ve piyasaya harika bir Battlefield oyunu sunmak için çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı. Laura Miele, bu kararı Criterion Games ile birlikte aldıklarını, Criterion Games’in daha önceden de Star Wars Battlefront ve Battlefield oyunlarının geliştirilmesinde DICE’a yardım ettiklerini de söyledi.

Bunun dışında EA’in geliştirdiği tek yarış oyunu Need for Speed de değil. Kısa bir süre önce bünyesine kattığı Codemasters da bir oyun geliştirmekte şu an. Son olarak Battlefield VI‘nın bu sonbaharda çıkacağı söyleniyor. Oyun hakkında daha fazla detaya da yakın zamanda ulaşacağız gibi duruyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben Berkan Çamlıbel, itinayla 10 yılı aşkın süredir hayatı oyun olanlardanım.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir