Yeni Tales From the Borderlands Oyunu Duyuruldu

Tales from the Borderlands'in yeni oyunu yolda. Gearbox Software ve 2K Games, oyunun yeni maceralar ve karakterler sunacağını duyurdu.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Telltale Games’in kapanmasıyla yeni bir Tales From the Borderlands oyunu için olan umutlar azalmış yeni bir oyunun geleceği hiç düşünülmüyordu ama öyle olmadı. Gearbox Software ve 2K Games, Tales from the Borderlands’in ikinci oyununun üretim aşamasında olduğunu duyurdu. 

Oyunun duyurusunu dün Gearbox sosyal medya hesapları üzerinden yaptı. Ancak oyun hakkında çok bir detay paylaşılmadı. Sadece oyun hayranlarına yeni karakterlerle yeni bir hikaye sunacak.

Yakında zamanda ise daha fazla bilgi almamız muhtemel. Zira oyunun tam duyurusu ve detayları yaz aylarında açıklanacak. Çıkış tarihi olarak da bu yıl içerisinde oyunun çıkış yapması planlanıyor. Zaten Gearbox’ın kurucusu ve CEO’su Randy Pitchford’ın Pax East’teki konuşmasına göre oyun, halihazırda birkaç yıldır ”sessiz sedasız” bir şekilde geliştiriliyormuş.

Yeni oyunun Tales From Borderlands’in devamı mı yoksa tamamen farklı bir hikayeden mi oluşacağı hakkında net bir bilgimiz yok. Ayrıca oyunun çıkacağı platformlar hakkında da herhangi bir şey söylenmedi ancak PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’e çıkış yapacağını düşünüyoruz.

Tales From the Borderlands’de Telltale Games’in Yazarları Olmayacak

Şimdilik 2 şeye kesin gözüyle bakabiliriz. Birincisi, yakın zamanda yeniden faaliyetlerine başlayan Telltale Games’in yani ilk oyunun orijinal yazarlarının bu oyun üzerindeki çalışmalara katılmaması. İkincisi ise içinde karşılaşacağımız karakterler er ya da geç kendilerini ana serinin içinde bulacaklar. Tıpkı ilk Tales From the Borderlands’deki karakterlerin Borderlands 3’de karşımıza çıkması gibi. Pitchford, evrene yeni karakterleri bu şekilde dahil etmenin oldukça hoş olduğunu ve geliştirici stüdyonun da bunu yapmaktan zevk aldığını söylemişti. 

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir