Borderlands 4 ve Tiny Tina’s Wonderland 2 Geliştirilme Aşamasında Olabilir

Bir çalışanın LinkedIn profili, Gearbox'ın Borderlands 4 ve Tiny Tina's Wonderland 2'yi geliştirdiğini gün yüzüne çıkarmış olabilir.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Gearbox Entertainment‘ın ünlü oyun markası Borderlands, 2009 yılından günümüze kadar yer ettiği oyun dünyasında, önemli diyebileceğimiz bir konuma sahip. Serinin üç ana oyunu, Telltale Games’e yaptırılan Tales From the Borderlands ve son olarak geçen sene bir süreliğine Epic Games Store özelinde çıkan Tiny Tina’s Wonderlands ile birlikte iyice genişledi Borderlands evreni. Elimizde olan bilgiler de evrenin iyice detayına dalınacağına işaret ediyor gibi duruyor.

Gearbox iki markaya da önem gösteriyor

Bir önceki oyunlarını Epic Games ile anlaşmalı olarak çıkaran ve belli ki bu işten memnun olan Gearbox, Tiny Tina’s Wonderlands 2’yi ve bunun yanında köklü serisinin dördüncü oyununu da geliştiriyor gibi görünüyor.

2022 Mayıs ve Temmuz ayları arasında şirkette teknik sorumlu olarak görev yapan Randel R. isimli bir çalışanın Linkedin profili, dikkatleri yakın zamanda üzerine çekti. Randel R.’nin Gearbox’da üzerine çalıştığı projeler, profilinde görülüyor. Bunların arasından ise göze tabi ki Borderlands 4 UE4 ile Tiny Tina’s Wonderland 2 UE4 adındaki projeler çarpıyor. Aynı zamanda Gearbox’ın, bu bilgilere göre serinin üçüncü oyunu ile birlikte geçtiği Unreal Engine 4 motorunu kullanmaya devam ettiği de görülüyor.

Borderlands 4 ve Tiny Tina’s Wonderland 2’nin geliştiriliyor olabileceğine ilişkin kanıt:

Borderlands 4

2022’nin Eylül ayında Gearbox’ın CEO’su Randy Pitchford, “gelecek odaklı” tecrübeler için bazı oyunlara yoğunlaştıklarını belirtmişti. LinkedIn üzerindeki bilgiler doğru ise şayet, profildeki projeler bu tecrübeye odaklanan ve üzerine yoğunlaşılan oyunlar olabilir. Halen daha duyurulmamış olan bu yapımları, yakın bir gelecekte resmi ellerden de işitebiliriz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir