Yenilenmiş Hali ile Titanic, 2023’te Sinemalara Dönüyor!

Titanic Remastered, 25. yılına özel olarak 2023 yılında 4K-3D görüntü kalitesi ile vizyona girecek.

Meriç Topal
Meriç Topal
2 Dk Okuma Süresi
titanic

1997 yılında beyaz perdeye çıktığı gibi gişe rekorlarına imza atan ve kültleşmiş ”Titanic” filmi 2023 yılının Sevgililer Gününde yenilenmiş hali ile vizyona giriyor!

Titanic Dönüyor

Deadline’ın‎‎ yayınladığı habere göre yenilenmiş hali ile film, 2023 yılında 25. yılına özel olarak, 3D-4K görüntü kalitesi ile vizyona girecek. Bu da demek oluyor ki Imax sinemalarında yüksek bir seyir zevki yaşatacak!

Cameron’un uzun süredir yapımcı ortağı ve Lightstorm Entertainment’ın CEO’su ‎‎Jon Landau‎, Barselona’daki Disney CineEurope‎ sunumunda ‎‎filmin‎‎ Remastered versiyonuna ait 3D bir bakış göstermiş.‎ İlk gelen yorumlar ise gayet olumlu yönde olmuş.

Titanic, James Cameron’un 2.2 milyar dolar ile Avatar’dan sonra en çok gişe yapan filmi, aynı zamanda dünya çapında en çok gişe yapan 3. Film. Avengers Endgame filminden önce ilk 2 sırada James Cameron’un bu filmleri bulunuyordu.

titanic

Ayrıca Titanic, Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet gibi çok ünlü isimlerin yıldızının parladığı film olmakla birlikte 200 milyon dolarlık bütçesiyle o dönemde tarihteki en pahalı filmdi ve aynı zamanda bir milyar dolar gişeye ulaşan ilk filmdi. 2009 yılında yine Cameron filmi olan Avatar tarafından geçilene kadar olan ”on iki yıl” boyunca gişe hasılatı rekorunu elinde bulundurdu. 4 Nisan 2012 tarihinde filmin üç boyutlu bir versiyonu da trajedinin yüzüncü yılını anmak amacıyla sinemalara girdi.

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Orijinal Şarkı ve daha fazlası dahil olmak üzere 11 Akademi Ödülü kazanan ‎Titanic‎‎ şu anda Paramount+‘ta yayınlanıyor.‎

Bu makaleyi paylaş
Takip et
“Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir