PCKONSOLMOBİL

Yeniliklerle Dolu Fortnite 3. Sezonu Başladı

Yeniliklerle Dolu Fortnite 3. Sezonu Başladı

Güncelleme ile birlikte oyuna bir sürü özellik eklendi. Fakat oyunda asıl dikkat çekenler: Haritanın büyük bir oranla değişmiş olması, Aquaman’in bir görünüm (skin) olarak gelmesi, son olarak da silahlardaki değişimler.

Özetlemek gerekirse:

  • Fortnite Kısım 2: 3. Sezon başladı.
  • Güncelleme ile birlikte silahlar ve harita değişiyor.
  • Aquaman bir skin olarak geliyor.

Fortnite’ın 2. Kısmı’nın 3. Sezonu çıktı. Bu sezon eğer ertelenmezse 26 Ağustos 2020’ye kadar sürecek. Normalde sezon daha erken başlayacaktı, fakat Amerika’da olan malum olaylar yüzünden ertelemek zorunda kaldılar.

3. Sezonun adı Aquaman filmine atıfta bulunan “Splashdown” oldu. Bu yüzden oyun filmdeki süper kahraman ve su ile ilgili bir çok şeyi büyük bir kapsamda içinde barındırıyor. Sezonun fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Haritaya gelecek olursak, haritadaki değişiklikler çok fazla. Öncelikle hikayede haritayı su basıyor ve sular altında kalıyor. Bu yüzden de bir sürü yeni yer geliyor ve bir o kadar yer de suyun altında kalıyor. Zaman geçtikçe bu su seviyesinin düşeceği söyleniyor, böylelikle haritada yeni yerler de açılabilecek.

Haritanın bu hale bürünmesi ile birlikte yeni bir ulaşım aracı geliyor. Köpek balıkları ve yırtıcı hayvanlar ne kadar saldırgan olsalar da, oltayı denize savurduğunuzda gözleri dönüyor. Oltanızdaki yemi yediği zaman arkasına bir kayak ile biniyorsunuz. İstediğiniz şekilde yön verebiliyorsunuz ve hızlanabiliyorsunuz (Varsayılan ayarlar ile sol Shift tuşu).

Bunların yanında oyuna yeni bir çapulcu sistemi eklendi. Oyuna bir uzay gemisi ile düşen bu canlılar, aynı oyuncular gibi silahlara sahip. Genelde 5-6 kişi olarak geziyorlar. Bu canlılar uzay gemisiyle oyunculara olabildiğince yakın yerlere düşüyorlar bilginize.

Savaş Bileti

Bu sezonun savaş biletinde “drifters’ team” denilen bir kaç tane savaş bileti görünümünü veriyor. Aquaman de bu görünümlerin içerisinde.

Hatırlayacağınız üzere geçen sezon bize stilini düzenleyebileceğimiz bir görünüm verilmişti. Bu sezon ise görünümünü düzenleyebileceğimiz bir şemsiye veriliyor. Bu şemsiyenin ismi ise “Build-a-brella”.

Eğer detaylı olarak Fortnite’ın güncelleme notlarını okumak isterseniz bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu