Yolculuk Temalı Forever Ago 2021’de Geliyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Yolculuk Temalı Forever Ago 2021’de Geliyor

Kalplerinizi ısıtacak ama bir yandan da sizi hüzünlendirecek, tek oyunculu aksiyon yolculuk oyununa var mısınız? Cevabınız koca bir evetse; Forever Ago 2021’de çıkıyor ve zaman geçirmeden bakın derim.

Oyunda Alfred adlı yaşlı bir amcayı yönetiyoruz ve köpeğimizle birlikte karavanımıza binip yolculuğun bizi götürmek istediği yere götürüyoruz. Tanıtımdan anlaşılacağı üzere bazen sürükleniyoruz bazen de belli bir amaca hizmet ediyoruz. Günlerin kısa olduğu kuzeye ilerliyoruz ki bu bize bazı mekanları görme fırsatı tanıyor. Yolculuğumuz sırasında farklı kişilerle tanışıyoruz, çeşitli puzzle’lar çözüyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz.

Third Shift’de çalışan geliştiricilerden Fabian Denter bu oyunun nüanslı ve içten olduğunu, mutlaka denememiz gerektiğini söylüyor. Hayal kırıklığı, kaybetmişlik ve pişmanlık gibi temaların yanı sıra cesaret, umut ve arkadaşlık gibi contrast yaratan temaların da varlığına dikkat çekiyor geliştiriciler.

ss 322ca3e754024c0edafa368af41a8de2a703d997.1920x1080

Oyunun görsel yanı çok ilgi çekici duruyor zira kendimce çizim ağırlıklı görselleri hep sevmişimdir. Oyun ayrıca ses ve müziğe de önem veriyor. Slay the Spire ve Kind Words’ün müziklerini yaptığı Clark Aboud, burada da müziklerden sorumlu kişi gibi duruyor.

Tanıtım videosunda pek fazla detay göremesek de yolculuk ve diğer alt temalar oldukça ilgi çekici. Yolculuğun konusu veya amacı da pek belli değil ama ilerleyen günlerde umarım gün yüzüne çıkar. Steam’de de gözüken Forever Ago yayınlandığında, dışarıda yağmur yağıyor olsun ve yanınızda bir fincan kahve dursun.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir