Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İsmi Yeni Fragman İle Duyuruldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Edebiyat tarihinin en geniş çaplı serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi serisinin uzun zaman sonra Amazon sayesinde tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Amazon tarafından 1 Milyar dolar gibi oldukça yüksek bütçe ayrılan yapım hakkında çok fazla bilgiye sahip değildik. Ancak bugün yayınlanan, dizinin ilk fragmanı ile bazı bilgileri öğrenmiş olduk.

Bu bilgilerden en dikkat çekici olanı ise en sonunda yapımın ismini öğrenmiş olmamız. Dizinin ismi The Lord of The Rings: The Rings of Power olacak ve 2 Eylül tarihinde Amazon Prime üzerinden izleyiciler ile buluşacak. Ayrıca dizinin yapımcıları JD Payne ve Patrick McKay dizi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

“JRR Tolkien’in klasik kitapları yanında bir kitaptan daha da iyisi olmayı amaçladığımız bir başlık ile karşınıza çıkıyoruz. Güç yüzükleri, Orta Dünya’da oldukça önemli bir yere sahip. Çünkü bu yüzükler Orta Dünya’da yaşanan bütün önemli olayları birleştiriyor. Güç Yüzüklerinin birleştirdiği en önemli olaylar ise yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord’un yükselişi, Númenor’un destansı hikayesi, Elfler ve İnsanların Son İttifakı.. İzleyiciler beyaz perdede şimdiye kadar tek bir hikayeyi izlediler o da Tek Yüzük hikayesi. Ancak bir tane yüzük olmadan önce birden fazla yüzük vardı.. Bizler bütün yüzüklerin hikayelerini sizlere sunmaktan dolayı oldukça gurur duyuyoruz.”

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İsim Duyuru Fragmanı

Yayınlanan bu fragman bizlere dejavu yaşatıyor. Serinin ilk filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminin açılış sekansında duyduğumuz Galadriel tarafından seslendirilen sözleri tekrardan duyuyoruz. Peki ya bizlere dejavu yaşatan sözler neler?

Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf Krallarına
Yedisi taştan saraylarında Cüce Hükümdarlara
Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlara, ölecekler ne yazık
Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarında

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir