Oyun Haberleri

Zynga, Torchlight’ın Geliştiricisi Echtra Games’i Satın Aldı

Echtra Games’i yakından tanımak gerekirse, stüdyo 2016 yılında Diablo’nun geliştiricilerinden biri olan Max Schaefer tarafından San Francisco’da kuruldu. Zynga ise FarmVille, 101 Okey gibi oyunlara ev sahipliği yapan mobil oyun devi. Kendileri geçtiğimiz aylarda Türk stüdyosu Peak‘i 1.8 milyar dolar karşılığında satın almıştı. 

Zynga’nın Echtra Games’i satın almasının sebeplerinden biri, pazar çaplarını genişletmek istemesi. Anlayacağınız üzere kendileri cross-play desteği sunan, konsollar ve PC üzerinde de oynanabilecek oyunlar yapmak istiyor.

Satın alma ile alakalı Zynga- CEO’su Frank Gibeau;

“Max ve Echtra Games’teki ekibi, şimdiye kadar yaratılmış en efsanevi oyun mekaniklerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor  ve aksiyon RPG türü, platformlar arası oyun geliştirme gibi konularda uzmanlar. Echtra Games ekibini Zynga ailesine davet etmekten heyecan duyuyorum. Bu satın alma, ikonik lisanslarımızı ve markalarımızı mobilden bilgisayarlara ve konsollara doğru büyütmede etkili olacak ve aynı zamanda Zynga’nın toplam adreslenebilir pazarını daha da genişletmeye yardımcı olacak.” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu