19 Sene Sonra Take-Two, Rockstar Cartel Adlı Bir Alan Adını Güncelledi

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Rockstar Games’in çatı şirketi olan ve hayran yapımı yamalara, mod’lara, hayran sayfalarına karşı tutumundan dolayı oyuncular tarafından bu aralar oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Take-Two Interactive, Rockstar için bir alan adı (domain) daha güncelledi.

Ancak bu alan adı diğerlerinden oldukça farklı. RockstarCartel adlı bu alan adı 19 sene önce, yani 2002’de satın alınmış. Domain’in ismi ise oldukça düşündürücü. Çünkü kartellerin GTA 6’da yer alacağı daha önceden sızdırılmıştı. Doğal olarak da bunu GTA VI ile alakalandırabilirsiniz. Ayrıca Take Two, hatırlarsanız geçtiğimiz sene GTA Vice City Online için de bir alan adı almıştı.

Rockstar Cartel

Eğer rockstarcartel.com adresine gitmeye çalışırsanız, otomatik olarak sayfa sizi Rockstar Games’in ana sayfasına yönlendiriyor ve url olarak https://www.rockstargames.com/?domain-check-failed=rockstarcartel.com&ssl=0 adresi çıkıyor. Yani alan adının Rockstar’a ait olup olmadığı ile ilgili şüpheleriniz varsa bu her şeyi netleştiriyor.

2023’de süresi dolacak bu alan adının GTA VI ile alakalı olmama ihtimali de var. Belki de, Rockstar’ın yeni bağımsız müzik şirketi için de güncellemiş de olabilir. Çünkü Rockstar Games, müzik şirketi olma yolunda ilerlediğini biliyoruz, zira geçenlerde firma için Müzik Pazarlama Müdürü iş ilanları yayınlanmıştı. Son GTA: Online güncellemesinde de müziğe çok önem verdiler.

Belki de, Spotify’a yeni rakip geliyordur. Kim bilir…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir