2022’de Reboot Bir Call Of Duty Oyunu Geliyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz üzere dönüşümlü olarak geliştirilen Call Of Duty evresinde 2022’de sahne Infinity Ward’un.

Serisinin 2019’da çıkan Modern Warfare rebootunun ardından önümüzdeki yıl Modern Warfare 2’nin rebootu bekleniyor. Haberin kaynağı ise Call of Duty ve Battlefield oyunlarının doğru çıkan sızıntı haberleriyle kendinden sıkça bahsettiren Tom Henderson.

Henderson paylaştığı bir tweet’te 2022 senesinde çıkacak olan Call Of Duty oyununun, 2009 yapımı CoD Modern Warfare 2’nin bir rebootu olacağını belirtti ve oyun 2019 Modern Warfare’inin bir devam oyunu olacak.

Tom Henderson’ın yeni Call of Duty ile ilgili tweet’i

Aynı zamanda şu an için Modern Warfare 2(2022)’nin eski sürüm konsollar (PS4 ve Xbox One) için çıkacak son oyun olacağı düşünülüyor. Henderson bu durumun market satışlarına bağlı olarak değişebileceğini belirtiyor.

Henderson’ın belirttiği üzere, Cross-Gen (Çapraz Nesil) olarak oynayabileceğimiz Modern Warfare 2 (2022) PC’nin yanı sıra PS4 ve PS5’e, Xbox tarafında ise Xbox One ve Xbox Series X|S’ e de çıkacak.

Ancak oyuncular bu reboot için negatif düşünüyor gibi duruyor. Henderson’un tweetine gelen cevaplarda oyuncular, eski sürüm konsolların yüksek grafik işleme kapasiteleri olmadığından dolayı oyunun grafiklerinde büyük bir değişim göremeyeceklerini düşünüyorlar. Infinity Ward’un bu işin altından kalkıp kalkamayacağını ise zaman gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir