Söylentilere Göre AAA Kalitesinde Metal Gear Solid 3 Remake Gelecek

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

Metal Gear Solid 3’ü yeniden yaptığı söylenen stüdyo Virtuos’tan bir çalışan, geliştiricinin duyurulmamış bir AAA aksiyon-macera oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı.

Söylentilere Göre AAA Kalitesinde Metal Gear Solid 3 Remake Gelecek

Twitter kullanıcısı Faizan Shaikh tarafından tespit edildiği üzere, Virtuos lider programcısı Zhiyang Li, 2018’den beri bu proje üzerinde çalıştığını belirterek, LinkedIn profilinde AAA versiyonuna atıfta bulundu.

Li’nin açıklamasına göre, yeniden yapım olacak oyunda “belirli platformlarda 4K desteği” ile “AAA kalitesinde sanat prodüksiyonu” içerecek gibi görünüyor. Li’nin bahsettiği oyun henüz netlik kazanmasa da, bu ayın başlarında Konami’nin yeni konsollar için orijinal Metal Gear Solid oyunlarının remaster’larını ve ayrıca Metal Gear Solid 3’ün tam bir yeniden yapımını planladığını öne süren raporlar ortaya çıkmıştı.

Virtuos’un kendisine gelince, stüdyo AAA oyunları üzerinde çalışmaya yabancı değil. Daha önce geliştirici, Dark Souls Remastered’ın Nintendo Switch portu üstünde çalıştı ve ayrıca Uncharted 4, Call of Duty Black Ops 4, Horizon: Zero Dawn, The Outer Worlds ve Shadow of The Tomb Raider dahil olmak üzere bir dizi başka yüksek bütçeli oyunlara da katkıda bulundu.

Konami henüz bir Metal Gear Solid 3 Remake’inin resmi haberlerini duyurmasa da, stüdyo geçen ay Castlevania Advanced Collection’ın piyasaya sürülmesiyle beraber sevilen IP’lerinden birini tekrar oyunculara sundu. Castlevania: Circle of the Moon, Castlevania: Harmony of Dissonance ve Castlevania: Aria of Sorrow’u içeren paket Nintendo Switch, PlayStation, Xbox ve PC için piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinden bu yana, Metal Gear Solid 3’ün yeniden yapımını sızdıran aynı kaynaklardan gelen raporlar, Castlevania’nın da Konami stüdyoları tarafından geliştirildiğini iddia etmişti.

Ayrıca Castlevania Advanced Collection’ın incelemesine sitemizden göz atabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image