Activision’dan Yeni Açıklamalar, Yeni Call Of Duty Oyunu Nerede Geçecek?, Yeni COD Mobil Oyunu Geliyor Mu?

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

İki gün önceki Take Two kazanç görüşmesinden sonra dün Activision da bir kazanç görüşmesi düzenledi. Kazançların ve gelecek planların bahsedildiği bu etkinlik, her ne kadar Take Two gibi oyunların kopya satışları açıklanmasa da, Activision’ın yeni oyunları hakkında birkaç detay öğrenebildik.

Activision, Call of Duty: Mobile’ın 1 yıl içerisinde 1 milyar tüketici harcamalarını geçtiğini açıkladı. Görünen o ki, bu başarı, yeni bir Call of Duty mobil oyununa yeşil ışık yakılmasına imkan yarattı. Zaten daha öncesinde Activision’ın iş ilanlarında bu mobil oyun sızsa da, bugün resmi olarak yepyeni bir COD mobil oyunu geleceği duyuruldu.

Ek olarak, Activision, 2021 yılının ikinci çeyreğinde Call of Duty evreninde oynanan toplam saat miktarının, 2019 yılının tamamı boyunca COD’de oynanan toplam saatten daha yüksek olduğunu bildirdi. Gerçekten de şaşırtıcı! Bunun büyük çoğunluğunu ise COD Mobile ve Warzone oyuncuları oluşturuyor.

Evet, Activision, yeni Call of Duty oyunu hakkında birkaç bilgi de verdi. 2021’de çıkış yapması planlanan bu Call of Duty oyunu, hayranların sevdiği ve bildiği bir yerde geçecek ve Warzone ile entegre olacak. Gün geçtikçe yeni COD oyunu duyurusu gününe yaklaşıyoruz gibi gözüküyor! Bu seneki Call of Duty oyununun geliştirici Sledghammer Games’in yaptığı işten Activision’ın memnun olduğu söylendi. Warzone ve premium oyun için heyecan verici planların olduğu da bildirildi.

Premium oyun ne mi? Activision, Treyarch ve Raven’ın yeni bir premium oyun geliştirdiğini duyurdu. Premium’u ne anlamda kullandıklarını çözmek biraz zor. Büyük ihtimalle, bu oyun, Activision için özel bir oyun olduğundan böyle bir “kod adı” koyuldu. Bu oyunun hayranlar tarafından kesinlikle sevileceği de söylendi. Beklentilerimizi yükseltiyorsunuz, bekleyip göreceğiz…

Son olarak, Blizzard’ın geliştirdiği Overwatch 2’nin son haftalarda önemli bir dönüm noktasını geçtiği de bildirildi. Oyun hakkında daha fazla bilgi ise önümüzdeki aylarda açıklanacak…

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image