Age of Empires 4’ün Çıkış Tarihi E3 Konferansında Duyuruldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

TSİ 20.00’da başlayan ve E3 konferansının bir parçası olan Xbox & Bethesda sunumunda Age of Empires 4’ün çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu.

Gerçek zamanlı strateji türünün adeta lideri gibi görülen serinin son oyunu Age of Empires 4 hakkında yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Birçok medeniyeti içinde barındıran ve az biraz oynanış gösterilen bu sunumda oyun, PC için Steam ve çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass’e çıkış yapacak. Ek olarak oyun, 28 Ekim 2021 tarihinde dijital platformlara gelecek. Age of Empires 4’ü ise şu andan itibaren ön siparişe verebilirsiniz.

Age of Empires 4

Diğer medeniyetlerle Age of Empires 4’te destansı savaşlara imza atın

Bu dünyanın konuşulan liderlerinden olmak için önce çevrenizdeki gerekli kaynakları tespit edin ve bu kaynakları kullanarak ordunuzu güçlendirin, krallığınızı sağlam temellere oturtun ve gerçek bir lider gibi davranarak diğer medeniyetlerle epik bir savaşa girin. Oyunun daha önce yayınlanan fragmanlarına sitemizde bu haberden ve oyunla alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak için bu siteden yararlanabilirsiniz.

Relic Entertainment tarafından bir mesajı da burada okuyabilirsiniz.

1997 bize bugün kim olduğumuzu şekillendiren iki şey verdi: Relic Entertainment’ın başlangıcı ve o zamanlar yeni çıkan Age of Empires adlı oyun. RTS oyunlarının en büyük hayranları olduğumuz bir sır değil, yıllar boyunca imparatorluklar inşa etmek ve savaşmak için sayısız saat harcadık.

Birisi bize Relic’in bu efsanevi serideki bir sonraki oyunu yapmak için sonunda Microsoft Studios ile ortak olacağını söyleseydi, o zamanlar ekibimizin ne diyeceğini merak ediyoruz. Bir şey bize, “evet, tabii ki yapacağız!” diye düşünecek kadar kararlı olabileceğimizi söylüyor.

Age of Empires IV’ün duyurulmasıyla birlikte rüya gerçeğe dönüştüğüne göre, bu mirasın bir parçası olmaktan daha fazla gurur duyamazdık. Tarihsel bağlamı derin strateji türüyle birleştirmek ve bu seriyi oyun dünyasının ön saflarına ve sevgili topluluğumuzun ellerine geri getirmek ve bir stüdyo olarak güçlü yönlerimizden yararlanmak için sabırsızlanıyoruz.

Önümüzdeki aylarda sizinle daha fazla ayrıntı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir