Sam Lake: Alan Wake 2 Gerçekten Korkunç Bir Oyun Olacak

The Game Awards 2021’in beklenmedik sürprizlerinden biri de şüphesiz Alan Wake 2 oldu. İlk Alan Wake oyununun çıkış yapmasının üzerinden 11 yıl geçti ve Remedy Entertainment bu sene bize ”ağır korku öğeleri” içereceğini belirten yeni bir Alan Wake oyunu ile karşımıza çıktı. Hatta bu korku öğeleri sebebiyle oyun ‘M’ yani yetişkin içerik sınıfına girecek.

Geçtiğimiz günlerde Alan Wake 2 hakkında IGN’e röportaj veren Sam Lake, ilk Alan Wake oyununun Stephen King romanlarından ilham alınarak tasarlandığını fakat tam olarak benimsenmediğini, yeni oyunun ise bu konuda çok daha farklı ilerleyeceğini belirtti. Oyunun; psikolojik ve derin gizem içeren bir hayatta kalma korku oyunu olduğunu belirten Sam Lake, oyunun gerçekten korkunç olacağını dile getiriyor. Ayrıca Lake, oyunun 3. şahıs bakış açısına sahip olacağını da belirtti.

İlk Alan Wake oyunu, psikolojik gerilim-aksiyon türünde çıkması nedeniyle ESRB’den (Eğlence Yazılımı Değerlendirme Kurumu) ‘T’ (13+) reyting almıştı. Yeni çıkacak Alan Wake 2’nin tam bir korku oyunu olması ve ‘M’ reyting alması ise (18+), ilk Alan Wake oyununa nazaran daha fazla rahatsız edici içerikle karşılaşma potansiyelimiz olacağı anlamına geliyor.

Sam Lake ise bu durumu ”özgürleştirici” olarak nitelendirerek, oyunun ‘M’ reyting almasının Remedy’nin vizyonunu sansürlemesi gerekmeyeceği anlamına geldiğini belirtiyor. Lake aynı röportajda; Remedy’nin uzunca bir süre bu konuda sessiz kalacağını yani Alan Wake hayranlarının yakın bir tarihte yeni bir duyuru beklememesi gerektiğini söylüyor.

Alan Wake 2, 2023’te PC, PS5 ve XBox Series X için çıkışını gerçekleştirecek.

Alan Wake 2 Duyuru Fragmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu