Apple, Epic Games’in Geliştirici Hesaplarını Kapattı ve Firmanın Tüm Oyunlarını Kaldırdı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Apple, Epic Games’in Geliştirici Hesaplarını Kapattı ve Firmanın Tüm Oyunlarını Kaldırdı

Apple, Fortnite arasında gerçekleşen duruşmadan sonra Unreal Engine dokunulmaz olmuştu. Ama Apple boş durmuyor. Dün itibari ile Epic Games’in geliştirici hesabı iptal edildi ve Epic Games’e ait Infinity Blade ve Battle Breakers mağazadan kaldırıldı.

Apple’ın, anlaşmayı bozan güncellemenin iptali halinde tüm adımlarını geri atıp atmayacağı artık belli değil. Şirket, Epic Games’in ihlal ettiği yasağı devam ettirmesi durumunda geliştirici hesabını iptal  edeceğini de söylemişti ve sonunda sözünde de durdu.

“Epic Games ekibiyle uzun yıllar birlikte çalıştık. Geliştirici hesabını ‌App Store‌’da sonlandırmak zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık.”

“Mahkeme, Epic Games’e son on yıldır uydukları politikayı devam ettirmeleri önerdi ama Epic reddetti. Ayrıca bunun yerine, Uygulama Mağazası’nın kurallarını ihlal etmek için tasarlanmış Fortnite güncellemelerini  defalarca gönderdi. Bu, Uygulama Mağazası’ndaki diğer tüm geliştiriciler için adil değil ve müşteri kavgalarına bire bir. Gelecekte Epic Games ile tekrar çalışabileceğimizi umuyoruz, ama maalesef ki bugünlerde mümkün değil.” -Apple

Son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir