FromSoftware ve Bandai Namco, Armored Core 6 Fires of Rubicon’u Duyurdu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız yeni duyuruya ev sahipliği yapan The Game Awards, Geoff Keighley’in sunumuyla TSİ 03.30’da başladı. Bir yandan oyunlar çeşitli kategorilerde ödüllerini bulurken bir yandan da yepyeni haberler ve güncellemeler sektörü alevlendirmeye yetiyor.

2012’den beri sessizliğe gömülmüş bir seri olan Armored Core, The Game Awards etkinliğinde yayınlanan bir fragman ile Bandai Namco ve FromSoftware işbirliğinde altıncı oyunuyla tekrardan küllerinden diriliyor.

Armored Core 6 hakkında ne biliyoruz?

Ocak ayından itibaren ortaya çıkan söylentiler bir yana beşinci oyun ile neredeyse arasında on sene olacak olan Armored Core 6, Dark Souls ve Elden Ring öncesinde FromSoftware’ın güzide markalarından biriydi.

Üçüncü şahıs shooter türündeki yapım, gergin ve dinamik bir mecha aksiyon şemasını oldukça geniş haritalarda vaat ediyor. Bilim kurgu temasının yoğun olarak hissedileceği oyunda hükümetlerin, şirketlerin, tarikatçıların ve paralı askerlerin “insan toplumunu büyük ölçüde ilerletebilecek” doğaüstü bir madde için savaştığı konu alınacak.

Hidetaki Miyazaki’nin oynanış anlamında çok boyutlu bir yapıda olmasını istediği Armored Core 6 Fires of Rubicon; 2023 yılında PS4, PS5, Xbox Series, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir