Assassin’s Creed, Call Of Duty ve Borderlands’in Geliştiricileri Ortak Stüdyo Kurdu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed, Call of Duty ve Borderlands gibi popüler serilerde çalışan geliştiricileri birleşip ortak bir stüdyo kurdular. Kurulan bu yeni stüdyonun ismi ise Nesting Games. Stüdyonun kurulma amacı ise devasa açık dünyalar olmadan AAA oyunlar (yüksek bütçeli) kalitesinde RPG’ler ortaya çıkarmak.

Assassin’s Creed, Call Of Duty ve Borderlands’in geliştiricilerinin kurduğu stüdyosunun amacı RPG oyunlar

Assassin's Creed Call Of Duty Borderlands

Ubisoft’un uçsuz bucaksız dünyalarını tasarlamaktan sıkılmış geliştiriciler, Call Of Duty ve Borderlands gibi popüler serilerde çalışanlar ile beraber Quebec’te yeni bir stüdyo kurmaya karar verdiler. Bütün bunların sonucunda da oyun dünyasına Nesting Games isminde yeni bir stüdyo katıldı. Stüdyonun tek amacı, tek oyunculu RPG’ler geliştirebilmek. Ancak bu oyunlarda devasa açık dünyalar bulunmayacak.

Stüdyonun Kreatif Yönetmeni Jordane Thiboust konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı;

Büyüleyici harika karakterlere, güçlü hikaye anlatımına ve güçlü oynanışa odaklana RPG’leri geri döndürmek istiyoruz. Temizlenmesi gereken simgelerle donatılmış “devasa açık dünya” modelinden uzaklaşıyoruz. Deneyimlere geri dönüyoruz. İçeriklere odaklanarak oyuncuların zamanlarına değer katmak istiyoruz, çünkü oyuncuların zamanlarına değer veriyoruz. Yapacağımız oyunları 30 dakika veya 2 saatlik oturumlar için oynamaya kendinizi hazırlayın. Bu sürede alacağınız şey her daim ilginç içerikler ve yaşadığınız deneyimden memnun oyuncular olacaksınız.

Nesting Games şu anda 18 kişilik ufak bir ekipten oluşuyor. Ekipte yer alanların isimlerine buradan bakabilirsiniz. Ancak ekip henüz tam anlamıyla tamamlanmış değil. Hala daha ekipte eksik pozisyonlar bulunuyor. Bu pozisyonlar; karakter sanatçısı, 3D animatör, uzman 3D sanatçısı veya AI programcılar ve diğerleri diye uzayıp gidiyor.

Şirketin ilk oyununu deneyimleyebilmemiz haliyle birkaç yıl alacak. Ancak stüdyonun geliştireceği oyunların yayıncılığını Digital Bros, 505 Games gibi büyük büyük şirketlerin üstlenmesi gayet sevindirici.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir