Assassin’s Creed Mirage, Oyuncuların Serinin Eski Oyunlarına Duyduğu Özlemin Bilincinde

Assassin's Creed serisi, Mirage ile hayranlarca arzulanan serinin eski oyunlarında yer alan elementleri ve havayı yakalamak hedefinde.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Modern oyun kültüründe birçok firma RPG elementleri içeren tercihlerden yana. Oyunlarına komple bir rol yapma oyunu demeseler de rol yapma elementleri yerleştirmekten kaçınmıyorlar. Yeni Ip’lerin yanı sıra birçok seri de bu tarzda adımlar aldı.

AC serisinin de Origins ile bu yola girdiği ve Odyssey, Valhalla gibi oyunlarla da seriyi bu yönde genişlettiği elbet biliniyor. Satış miktarları, mikro ödemeler Ubisoft’u her ne kadar memnun etse de hayranların serinin özünü yansıtan eski oyunları özlediği sosyal medyada dönüp dolaşıyordu. Assassin’s Creed Mirage Kreatif Direktörü bunu bir kez daha dile getirdi.

Serinin Hayranlarının İstekleri, Assassin’s Creed Mirage’in Gelişim Sürecinde Etkili

Ubisoft Forward etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen Mirage, 9. yy Bağdat’ında geçmekte olacak. Oyunculara uzak bir isim olmayan Basim’i konu alacak yapımın çıkış tarihi olarak 2023 yılı verilmişti. Bir nevi öze dönüş olarak da görülen oyunda hayranların arzularının gelişim sürecine olan etkisi düşünülenden oldukça fazlaymış. Mirage kreatif direktörü verdiği röportajda belirtti.

Mirage’in oluşturulması birden fazla verinin birleştirilmesi ile gerçekleşti.

Tabii ki ilki topluluğumuzdan geliyor: Origins, Odyssey, Valhalla. Hepsi de kuvvetli bir fantezi evreninde destansı bir yolculuk yaşama vadeden harika oyunlar.

Niyetleri, hepsi RPG mekaniğini benimsediği için, bu tutkuyu yaşatmak üzerine ayarlandı.

Ancak hayranlarımız arasında, ilk AC’lerin temelleri üzerine daha samimi ve ufak bir ölçekte, karakter odaklı bir hikaye arzulandığını duymaya başladık.

Stéphane Boudon
ac mirage 2

Mirage, oyuncuların “gizemli bir geçmişe sahip” bir sokak hırsızı olan Basim Ibn Is’haq’ın kontrolünü ele aldığını ve cevaplar arayışında Hidden Ones’a katılmasını gözetiyor.

“Daha yoğun kapsamı, Basim’e ve onun reşit olma hikayesine net bir şekilde odaklanmasıyla, Mirage ile asıl amacımız, 9. yüzyıl Bağdat’ına ve Hidden Ones için önemli olaylarına tam bir daldırma sağlamaktır.”

“Bu oyunun herkesin keyif alabileceği bağımsız bir oyun olmasını istedik.”

Stéphane Boudon

Mirage Kreatif direktörü, tüm bunlara ek olarak sis bombası ve fırlatma bıçakları ve daha nice gizlilik araçlarının oyuncuların oyun tarzına mükemmel bir uyum sağlaması amacıyla elden geçirdiklerini söyledi.

Assassin’s Creed Mirage geçtiğimiz Eylül gerçekleşen sunumda konuşulan 6 Assassin’s Creed oyunundan biri ve büyük ihtimalle de ilki olacak. Red ve Hexe gibi oyunlar bayrağı Mirage’dan devralıp Assassin’s Creed Infinity adı altında taşımaya devam edecek.

Mirage Sinematik Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir