Söylenti: Assassin’s Creed Infinity Japonya’da Geçecek Bir Hikayeyi de Ele Alacak

Birçok suikastçının farklı hikayelerine tek oyundan ulaşabileceğimiz Assassin's Creed Infinity'nin bir hikayesinin de Japonya'da geçmesi bekleniyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi
Assassin's Creed Infinity

Ubisoft’un popüler serilerinden biri olan Assassin’s Creed, yakın zamanda birçok söylenti ve sızıntılarla yine gündeme geldi. Bu söylentilerin ilki saygın oyun gazetecisi Jason Schreier’den geldi. Schreier, Eylül ayında tanıtılması beklenen Assassin’s Creed Rift‘in Bağdat’ta geçecek, Valhalla’dan sanıdığımız suikastçı Basim’i konu alacak ve Valhalla’ya göre daha küçük ölçekli bir oyun olacağını iddia etti.

Geçtiğimiz gün ise oyunlar hakkında verdiği doğru bilgilerle tanınan Twitter hesabı ACG’den yeni bir iddia geldi. Bu iddiaya göre de oyun bizi Aztekler Meksika’sına bizi götürecek ama bu söylentinin yayılmasının hemen ardından Jason Schreier bunun yanlış olduğunu ve oyunun daha önce kendisinin ortaya attığı iddialardaki gibi olacağını söyledi.

Assassin’s Creed Rift hakkında söylentiler devam ede dursun, başka bir Assassin’s Creed oyunu hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı. Bu söylentiler ise seriye canlı servis oyunu olarak eklenecek Assassin’s Creed Infinity‘den geliyor. Bilindiği üzere kısa kısa hikayeler ile dünya üzerinde farklı bölgelerdeki suikastçıların hikayelerini anlatacak olan Assassin’s Creed Infinity, içerisine sürekli eklenecek yeni hikayeler ile uzunca bir süre oynanabilir hale getirilmesi planlanıyor (Belki de yeni bir Anvil oyun motoru çıkana kadar). Böylelikle farklı yüzyıllarda farklı bölgelerde bulunan suikastçıların, kadimler örgütüne nasıl karşı geldiğini görebileceğiz.

Assassin's Creed

Game Mess Decides podcast’inin yakın tarihli bir yayınına katılan oyun gazetecisi Jeff Grubb göre, Ubisoft’un oyuna ekleyeceği bölgelerden birinin Japonya olacak. Uzunca bir süredir Assassin’s Creed fanları tarafından istenen bu bölgenin Infinity’e eklenmesi, şirketin en sonunda hayranların isteklerine kulak verecekleri anlamına geliyor. Öyle ki, Japonya’da geçecek bir Assassin’s Creed oyununun nasıl görüneceğine dair fan yapımı videoları bile bulunmakta.

Bunun yanı sıra Infinity’nin, son mitolojik üçlemede de olduğu gibi büyükçe bir haritaya sahip bir açık dünya oyunu olacağı söyleniyor. Ancak tek bir dünya haritası üzerinden yola çıkıp zamanla farklı bölgelerden hikayeler mi eklenecek yoksa hikayelerin eklenmesi ile birlikte yeni bölgeler mi eklenecek konusu tam olarak bilinmiyor.

Bu söylentilerin doğruluk payını ise Ubisoft’un, Eylül ayında düzenleyeceği ve serinin geleceği hakkında konuşacağı Ubisoft Forward Showcase’de öğrenebileceğiz. Ayrıca bahsettiğimiz oyunların net çıkış tarihinin de bu showcase’de açıklanması bekleniyor.

Assassin’s Creed Infinity Unreal Engine 5 Fan Yapımı Japonya Videosu:

Bu arada bu kadar Assassin’s Creed’ten bahsetmişken Teaserplay adlı Youtube hesabının Unreal Engine 5 ile hazırladığı fan yapımı Assassin’s Creed Infinity’i aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Selam, buradan dolunay kılıçlı bir şaman geçti mi ?
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir