Yeni Assassin’s Creed Oyunundan Birçok Detay Ortaya Çıktı

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Assassin’s Creed Serisi yediden yetmişe her türden oyuncunun illaki bir yerde gördüğü, izlediği ve oynadığı bir seri olarak oyun camiasının kalbinde yer etmiştir. Bu seri zaman içerisinde bizi ilk oyunlar ile tarihin derinliklerine, Black Flag ile kaptanlık ve korsanlık maceralarına, Origins ile Mısır’a, Odyssey ile Eski Yunan’a götüren devasa bir seri haline gelse de, son zamanlarda yapımcı Ubisoft’un iş yükünün artmasından dolayı artık seriye yeni oyun eklemek, eskilere nazaran çok daha yavaş gerçekleşiyor.

155 milyondan fazla satmış olan seri, bir zamanlar her sene yeni bir oyun çıkarabilen bir seriydi, ancak son yıllarda bu oyunların çıkış tarihleri arasında daha fazla zaman geçti ve bu da daha yüksek kaliteli oyunlara yol açtı. Baktığımızda da serinin en son oyunu olan Valhalla’nın çıkışının üzerinden neredeyse 2 yıl geçti.

Ancak Bloomberg’ten göre, Ubisoft yeni bir Assassin’s Creed oyunu için çalışmalara başlamış bile. Ubisoft, bu yeni projeye aşina olan kişilere göre, bir Assassin’s Creed ek paketini, sürüm takvimini doldurmaya yardımcı olmak için bağımsız bir oyuna dönüştürdü. 

Projede çalışan ve medyaya konuşma yetkisi olmayan insanların aktardığına göre, kod adı Rift olan bu oyun, başlangıçta Assassin’s Creed Valhalla için bir DLC olarak planlanmış, ancak geçen yılın sonlarında tam bir oyuna dönüşmüş. Ayrıca çalışanlar, Valhalla’nın popüler suikastçı karakteri olan Basim‘in başrolde yer alacağı ve kapsam olarak serideki son oyunlardan daha küçük olacağını da söylemişler.

Assassin's Creed Basim

Yeni Assassin’s Creed Oyunu Ne Zaman Çıkıyor ve Nerede Geçecek?

Oyun, son zamanlarda çıkan serinin diğer oyunları gibi devasa bir açık dünya rol yapma oyunu olmayacak, bunun yerine daha çok gizlilik odaklı olacak. Oyunun çıkış tarihi olaraksa bu yılın sonları veya 2023 düşünülüyor. 

Rift’in, birden fazla tarih dilimini içerecek iddialı bir çevrimiçi oyun olan Assassin’s Creed Infinity’den önce geleceği düşünülüyor. Valhalla ile birlikte bizi Kuzey diyarlarına götüren Assassin’s Creed serisi, yeni bir macera için bizi bu sefer Bağdat’a sürükleyecek. Özellikle son yıllarda assassin olmanın verdiği heyecanı daha az hissettiren ve gittikçe gizlilikten uzaklaşan seri, bu yeni “gizlilik odaklı” oyun ile eski tarz Assassin’s Creed oyuncularını mutlu edecek gibi duruyor.

Oyunun Valhalla’dan hemen sonra geliştirilmeye başladığını düşünecek olursak iyi ölçekli bir grafik düzeyi beklememiz de yanlış olmaz. Umuyoruz ki bu yeni Assassin’s Creed oyunu seriye yepyeni bir soluk getirir ve bizler de sevdiğimiz bu seriyi doyasıya oynamaya devam edebiliriz.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir