Assassin’s Creed Infinity Ücretli mi Olacak Ücretsiz mi? Cevabı Geldi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Hatırlayacağınız üzere Mayıs ayında Ubisoft’un birçok marka başlığı adı altında oynaması ücretsiz oyun modelleri sunacağı söylenmişti. Halbuki 2021 yılının ikinci çeyreği için düzenlenen finans toplantısında şirket, Assassin’s Creed markasının en yeni oyunu Assassin’s Creed Infinity için bambaşka bir model düşündüğünü dile getirdi.

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot toplantıda Infinity için şu cümleleri sarf etti:

Assassin’s Creed Infinity ücretsiz mi olacak?

“Oynaması ücretsiz olmayacak ama oyunun içinde birçok anlatı öğesi yer alacak. Yenilikçi bir oyun olmasına karşın oyuncuların, tüm Assassin’s Creed oyunlarında zaten sahip olduklarına en başından itibaren almayı sevdikleri tüm unsurlara sahip olacak.”

Ubisoft’un baş finans görevlisi Frédérick Duguet ise oyunun henüz “çok erken geliştirilme aşamasında” olduğunu belirtti.

Assassin's Creed Infinity

Ubisoft Quebec (Odyssey) ve Ubisoft Montreal (Origins ve Valhalla) stüdyolarının ortaklaşa geliştirdiği Infinity, farklı tarih şeritlerinde geçen devasa büyüklükte bir çok oyunculu yapım olacak. Assassin’s Creed markasını günümüzün standartlarıyla bezeli bir yola çekmeyi amaçlayan şirket, oyun için ise uzun zaman boyunca canlı kalan ve içeriklerle süslenen servis modelini belirleyecek.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Duguet, Infinity’i için “heyecan verici ve hırslı” bir proje olarak betimlemişti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir