Yeni Assassin’s Creed Oyunu Assassin’s Creed Mirage Resmi Olarak Duyuruldu

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi
assassin's creed mirage

Ubisoft’un popüler oyun serisi Assassin’s Creed, son birkaç haftadır söylenti ve sızıntılarla oyun dünyasının gündeminden düşmemeye devam ediyor. Assassin’s Creed Infinity gibi canlı servis oyunların yanı sıra şu sıralar yakın tarihte resmi olarak duyurulacağı düşünülen Rift kod adlı oyun daha çok gündeme geliyor.

Sızıntılar günden güne artsa da geçtiğimiz günlerde bir Youtube içerik üreticisi olan j0nathan’ın sızıntıları ilk etapta pek dikkat çekmese de Bloomberg’den Jason Schreier’ın, bu bilgilerden bazılarının doğru olduğunu bildirmesiyle oyun medyası ve basınının dikkatini çekmeyi başardı. Sızıntıların bazıları hala netlik kazanmadığı için oyunun hayranları gözlerini 10 Eylül’de gerçekleşecek olan Ubisoft Forward Showcase’e çevirmiş durumdaydı. Ancak Ubisoft, 10 Eylül’ü beklemedi ve oyunu Twitter hesabından resmi olarak duyurdu. Oyun oyunun tanıtımı ise 10 Eylül’de düzenlenecek Ubisoft Forward etkinliğinde yapılacak.

Tıpkı Youtuber j0nathan’ın sızıntılarında belirtildiği gibi yeni çıkan oyunun resmi adı Assassin’s Creed Mirage oldu. Bu duyuruyla beraber j0nathan’ın sızıntılarının doğruluk payı artmış olsa da Ubisoft, oyun için başka herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak şunu söyleyebiliriz ki oyun hakkındaki sızıntıların doğruluk payı olması, tıpkı Crytek’in Crysis 4’ü duyurması gibi Ubisoft’u da oyunu resmi olarak açıklamaya zorlamış gibi görünüyor.

Assassin’s Creed Mirage hakkındaki diğer sızıntılar şu şekilde:

 • Rift kod adlı oyunun adı Assassin’s Creed Mirage olacak ve seriyi kökenlerine döndürecek.
 • Milattan sonra 860-870 yılları arasında Bağdat’ta geçecek olan oyun tıpkı ilk Assassin’s Creed oyunundaki gibi keşfedilecek birçok şehire sahip olacak.
 • Mirage, genç bir hırsız olan Basim’in yaşamını ve Hidden Ones ile tanışmasını konu alacak.
 • Valhalla’dan daha farklı bir oynanışa ve yeni animasyonlara sahip olacak.
 • Son üçleme ile birlikte daha da fazla ön plana çıkan oyundaki RPG elementleri kaldırılacak ve bunun yanı sıra oyunda cinsiyet değişimi ve seviye sistemi bulunmayacak.
 • Basim, düşmanlarını öldürmek için ipli bir hançer kullanacak ve Eagle Vision’a sahip olacak.
 • Valhalla’da Odin’in karakterimiz Eivor’un zihnine girmeye çalışması, Basim ile Loki ikilisi arasında da gerçekleşecek. Loki’nin bilinci, oyun içerisinde zaman zaman Basim’e çeşitli görüler sunacak ve aklını bulandırmaya çalışacak.
 • Tüm bu bilgilerin yanında Ubisoft’un, serinin temellerine dönme amacıyla Mirage’ın yanında ilk AC oyunu için bir remake çalışması başlatıyor. Yeni Remake AC oyununun, Mirage’ın temelleri ve assetleri kullanılarak hazırlanacak.
 • Ubisoft’un son oyunlarında, getireceği DLC’ler için kullandığı “Season Pass” sisteminin Assassin’s Creed Mirage için de kullanılacak.
 • Season Pass sayesinde Ubisoft, Mirage’ı çıkardıktan birkaç ay sonra Basim’in, Valhalla’daki kardeşimiz Sigurd ile tanışmasını konu alacak bir DLC yayınlayacak. Bu DLC, Constantinople’de yani İstanbul’da geçecek.
 • Remake AC 1 oyunu ise Season Pass alan herkese DLC yanında hediye olarak verilecek.
 • Assassin’s Creed Mirage, 2023’ün bahar aylarında çıkış yapacak.
Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir