Crytek, Serinin Yeni Oyunu Crysis 4’ü Resmen Duyurdu

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Electronic Arts’ın yayınladığı ve geliştiriciliğini Crytek’in üstlendiği Crysis serisinin son oyunu olan Crysis 3’ün PC ve konsollara çıkmasından bu yana dokuz yıl geçti. Bu dokuz yıllık ara içerisinde serinin oyunlarının Remastered versiyonları çıkmıştı. Ekim 2021’de ise Crytek, Crysis 2 ve Crysis 3’ün yeni remaster’larını ilk oyunun mevcut remaster’ıyla bir araya getiren Crysis Remastered Trilogy‘yi piyasaya sürmüştü.

Bu da elbette Crysis serisi için bir devam oyunu gelebilir mi sorusunu akıllara getiriyordu. Ve beklenilen cevap sonunda geldi. Crysis serisinin 4. oyunu şu anda geliştirilme aşamasında.

Eurogamer tarafından fark edilen, Çin merkezli içerik paylaşım platformu Bilibili içerisinde paylaşılan ve Crytek China tarafından yayınlanan, Crysis 4’ü duyuran bir görüntü çevrimiçi olarak yayınlandı. Görseldeki Çince metin kabaca “Crysis serisi 4. bölüm” anlamına geliyor. Görseldeki metinde şöyle yazıyor: “Xiao C, Kaplan Yılı için büyük bir Yeni Yıl hediyesi sunuyor: geri döndüğünde kaplan güçlenecek! Crysis 4 Projesi onaylandı, yeni bir nano savaş alanı açılıyor!

Crytek, Crysis 4’ü Resmen Duyurdu

Buraya kadar her şey şüpheci bir yaklaşım sergilememizi gerektiriyordu çünkü elimizde resmi bir kanıt yoktu fakat Crytek’in resmi twitter hesabı tarafından paylaşılan görsel ile birlikte oyunun geliştiriliyor olduğu kesinleşti. Bilibili’de paylaşılan gönderinin kendi sürprizini bozduğunu fark eden Crytek bir saatten kısa bir süre sonra aşağıdaki kısa CGI fragmanını yayınladı.

Fragmanda, dizinin nanoteknolojisini andıran bazı gösterişli efektler ve ardından şu ifade dışında pek bir şey yok: “Yolculuğa katılın. Kahraman Olun.” Ama artık hiç şüphe yok ki Crysis 4 yolda.

Oyun hakkında detaylar henüz paylaşılmış değil. Sadece daha geliştirme sürecinin erken aşamalarında olduğu ve ilerleyen zamanlarda oyun hakkında daha fazla bilginin geleceği açıklandı. Biz de ne zaman çıkış yapacak, konusu ne olacak gibi soruların cevaplarını haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizimle kalın…

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir