Atomic Heart’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
5 Dk Okuma Süresi

Gelecek dönem Sovyetler Birliğinde geçen, robotların insanlığa savaş açtığı bir dünyada geçen Atomic Heart, barındırdığı BioShock benzeri atmosferi, hikayesi ve fantastik oynanışı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Nihayet aradan aylar geçtikten sonra oyunun çıkış tarihini açıklayan fragman yayınlandı.

Fragmanda oyunun İngilizcede “ber” ile biten aylarda, yani “December” – Aralık; “October” – Ekim; “November” – Kasım; “September” – Eylül aylarından birinde çıkış yapacak. Görünen o ki, yapımcı Mundfish kelime oyunlarını seviyor. Ayrıca IGN, yapımcılara merak edilen soruları da sordu. Aşağıda sorulan soruları ve cevapları derledik.

Atomic Heart, 2022’nin sonlarında Steam, PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One için çıkış yapacak.

Yapımcı Mindfush ile Soru Cevap

IGN: Atomic Heart için ilham aldığınız şeyler neler oldu? Birçok kişiye BioShock’u hatırlatıyor gibi görünüyor (çok iyi bir şekilde).

Mundfish: Her şeyden önce, Sovyet bilimkurgu ve SSCB’deki uzay keşif döneminden ilham aldık. Stanislaw Lem, Arkady ve Boris Strugatsky, bilim kurgu dergisi ‘Tekhnika Molodezhi’ – ’50’ler – 60’lar dönemi – bilim, sanat ve mimaride altın çağdır. Mundfish olarak bizler büyük bilimkurgu hayranlarıyız ve bu dünyayı merak etmeye başlayacağınız bir şekilde göstermek istedik – tarih farklı bir yöne giderse bunların hepsi doğru olabilir. Tüm bu Sovyet robotları gerçekten 50’lerde yaratıldıysa, tüm teknoloji erken İnternet’e benziyorsa – bu, Soğuk Savaş sırasında kilit küresel süper güçlerden birinin diğerinin yerine öne geçmesi ilginç olabilirdi. Atomic Heart’ın birkaç anlamı vardır ve bu sadece makine çekirdeği değildir. Bu sadece bilimsel sıçrama ile ilgili değil. Aynı zamanda o dönemde SSCB ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki rekabetle de ilgili. Ama şimdilik bundan fazlasını söylemeyeceğiz!

IGN: PS5 ve Xbox Series X’te hangi performans seviyelerini hedefliyorsunuz?

Mundfish: Atomic Heart aksiyon dolu, dinamik bir nişancı oyunudur – bu nedenle mevcut nesil için Dinamik 4K’yı hedefliyoruz. Oyunun oynanması gereken yol budur.

IGN: Atomic Heart, PC’de ve/veya yeni konsollarda ışın izlemeyi destekleyecek mi?

Mundfish: Işın izlemeyi mümkün olduğu kadar çok platformda uygulamak için çalışıyoruz.

Atomic Heart’ın Tanıtım Bülteninden

GELECEK SSCB

3826 numaralı Sovyet Tesisinde, makinelerin halka karşı isyan etmesine neden olan küresel bir sistem arızası meydana gelir. Siz Binbaşı P-3’siniz ve göreviniz büyük çaplı bir kazanın sonuçlarını ortadan kaldırmak ve tüm dünyayı yok etmekle tehdit eden gizli bilgilerin sızmasını önlemek.

Atomic Heart

ŞİDDETLİ DÖVÜŞ

Düşmanlarınızın davranışlarını inceleyin ve birbirleriyle nasıl ilişki kurduklarını gözlemleyin. Polimer eldiveninizin çeşitli silah cephaneliğini ve özel yeteneklerini kullanın. Her şeyi bir silaha dönüştürün: çevre, nesneler, kendi bedeniniz ve hatta düşmanların kendileri! Her dövüş bir öncekinden farklı olacak

Atomic Heart

SOVYET RÜYASININ YÜZÜ

Büyük araştırma tesislerini ve test sitelerini keşfedin. Çalışanlar ve onların yaşam ve çalışma biçimleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Sovyet sırlarını ortaya çıkarın! Ama bil ki ölüm her köşede saklanıyor. hayatta kalabilir misin?

Atomic Heart

KAPALI BİR DÜNYA EKOSİSTEMİ

“Kollektiv” adlı bir sinir ağı, hem yer tabanlı hem de uçan robotları tek bir kovan zihninde birleştirir. Yerin üstünde veya altında fark edilirseniz, en yakın fabrikadan gelen takviyeler sizi öldürmeye gelir. Fark edilmeden içeri girmek için hacklemeyi kullanın.

5 small

YAP VE DEĞİŞTİR

30’dan fazla yakın dövüş silahı ve ateşli silah türü oluşturmak için “Chaika 3.0” cihazıyla parçaları ve bileşenleri kullanın. Kaset kartuşları ve çeşitli modifikasyonlar, çevreyi kendi yararınıza kullanmanıza ve düşman güvenlik açıklarından yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:
  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Gerekli)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K@3.3GHz veya AMD FX 6300@3.5GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:
  • İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT Gerekli)
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K@3.5GHz veya Ryzen 5 1500X@3.5GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir