Baldur’s Gate 3’ün Erken Erişimden Çıkış Tarihi Nihayet Belli Oldu

Larian Studios, yaklaşık 1.5 yıl önce erken erişime açılan serinin son oyunu Baldur's Gate 3'ü nihayet tam sürüme geçiriyor.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

2020 yılının Ekim ayı içerisinde çıkışını gerçekleştiren sıra tabanlı savaş sistemine sahip köklü rol yapma oyunu serisi Baldur’s Gate’in son oyunu Baldur’s Gate 3’ün ne zaman erken erişimden çıkıp tam sürüme geçeceği açıklandı.

Oyunun geliştiricisi Larian Studios, D&D(Dungeons and Dragons) Direct sunumu sırasında Baldur’s Gate 3 oyununun şu ana kadarki geliştirme sürecini işleyen bir video gösterdi. Videoda oyun hakkında birçok şey gösterilmiş olsa da insanların en çok dikkatini çeken detay, oyunun erken erişimden çıkış tarihinin netleşmesi üzerineydi. Geliştirici Larian Studios, oyunun 2023 yılında tam sürüme geçeceğini ve 2022 yılında oyunun geliştirme sürecinin sonlanacağını belirtti.

Larian Studios, “Dokuz Cehennem adına, şimdiden çok sayıda harika şey ekledik ve bunların geldiği yerde daha fazlası var. Öyleyse, Baldur’s Gate 3 yolculuğumuzda erken erişimde bize katılın ya da oyun çıktığında 2023’te gelin.” şeklinde resmi bir açıklama da yaptı.

Yaklaşık 1.5 yıldır erken erişimde bulunan oyun 20 saat civarı bir hikaye ilerlemesi sunuyordu. Tam sürüme geçmesiyle birlikte rol yapma öğelerini içerisinde yoğun olarak barındırması sayesinde de oyunun süre olarak oynanabilirliği çok daha fazla olacaktır.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir