Battlefield 2042 Beta Testleri Ertelendi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Electronic Arts, dün itibariyle Battlefield 2042‘nin konsol ve PC oyuncuları için çapraz platformu destekleyeceğini duyurmuştu. Normalde bunun yanında bu ay başlaması beklenen beta testlerinden ise kötü haber geldi.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 beta testleri ne zaman?

Temmuz itibariyle başlaması beklenen oyunun beta testleri, bugün gelen bir kararla yaz ayının ikinci yarısına konuldu. EA DICE, Battlefield serisinin en yeni oyununu test edebilmek adına markaya gönül vermiş kişileri (emektarları) seçecek olsa da bu erteleme kararının, çapraz platform özelliğinin her haliyle test edilebilmesi için verildiği şüphesiz.

EA Playtesting üzerinden beta testleri için kayıt yaptırabilseniz de EA, başvuranların arasından şanslı olanların seçileceğini de ima ediyor ve sadece başvuru doldurmak, beta testlerine katılmak için garanti vermiyor. Beta testleri boyunca oyuncular; PS5, Xbox Series X/S and PC üzerinden beraber oynayabilecek. Oyun çıktığında ise teknolojik limitler doğrultusunda Xbox One ve PS4 oyuncuları sadece kendi aralarında oynayabilecek.

Battlefield 2042; 22 Ekim tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir