Battlefield 2042’ye Başka Bir Sezon Gelmeyecek

Battlefield 2042 desteklenmeye devam edilecek olsa da yapıma artık yeni bir sezon gelmeyecek.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Battlefield 2042, ilk çıkış yaptığında EA’in beklediği gibi bir etki yapamasa da geliştirici ekip DICE, oyunun sürekli arkasında durmuş ve düzenli aralıklarla oyuna yeni sezonlar getirmişti. Ancak bu durum şimdi değişiyor zira yakın zamanda yayınlanan bir mesaj oyuna artık yeni sezonların gelmeyeceğini belirtiyor.

Battlefield markasının genel direktörü Byron Beede, Battlefield 2042’ye geçen ay gelen Turning Point isimli yedinci sezonun oyunun son sezonu olacağını ifade etti. Bunun dışında oyuna yeni modlar ve challenge’ların gelmeye devam edeceği de belirtildi.

Battlefield 2042 için bu sezonlarda ek içerik oluşturmanın keyfini çıkarmış ve gurur duymuş olsak da artık günümüzden geleceğe dönmemiz gerekiyor. Bu, sonuçta 7. Sezonun Battlefield 2042’nin son sezonu olacağı anlamına geliyor. 7. Sezon sona erdikten sonra, oyunu yeni oyun içi mücadeleler, etkinlikler, modlar ve tabii ki devam eden bakımlarla desteklemeye devam edeceğiz ancak resmi sezonları teslim etmekten uzaklaşıyoruz.

Ayrıyeten Beede, Dead Space Remake ve Star Wars: Squadrons üstünde çalışmış olan Motive Studio içerisinde Battlefield markasına odaklanan bir ekibin kurulduğunu da ifade etti. Stüdyo sınırları içinde oluşturulacak ekibe ise Dead Space’ten bilinen Philippe Ducharme ve Roman Campos-Oriola liderlik edecek.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir