Battlefield 2042’nin Konsollarda Klavye ve Fare Desteği Olacak mı?

Anıl Er
Anıl Er
1 Dk Okuma Süresi

Battlefield 2042’nin çıkış günü artık iyice yaklaştı. DICE son paylaşımında oyun içerisinde nişan alma hakkında yeni ayrıntılar yayınladı. Steam’de yayınlanan bir güncellemede bazı yeni ayrıntıları da doğruladılar. Bu son açıklamalara göre, Battlefield 2042’nin PlayStation ve Xbox’ta klavye ve fare kurulumlarını desteklemeyeceği doğrulanmış oldu.

Dice, Battlefield 2042’nin Cross-play desteği için açıklama yaptı

Cross-play özelliğine sahip oyunda, elbette kullanılan ekipmanların farkı zor bir süreç yaratacak. Bu yüzden DICE, çıkabilecek sorunları araştırdıklarını söylediler.

Konsollar için fare ve klavye desteği hakkındaki sorularınızı duyduk. Battlefield 2042 oyununun çıkışında bunu konsollarda desteklemeyeceğimizi doğrulayabiliriz, ancak bunu kullanıma sunmayla ilgili çeşitli seçenekleri ve bunun cross-play’i nasıl etkileyeceğini hala araştırıyoruz. Eğer bu değişirse, önce bizden duyacaksınız.

battlefield 2042'nin

Umarız ki konsollarda oynamak isteyen oyuncular için klavye ve fare desteğini bir seçenek olarak dahil etmenin bir yolunu bulurlar. Battlefield 2042, 19 Kasım’da PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve PC için çıkacak. 3 gün sürecek olan açık beta, 6 Ekim’de başlayacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir