Battlefield 2042’nin Neden Battle Royale ve Hikaye Moduna Sahip Olmadığı Açıklandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Biliyorsunuz ki, dün EA ve DICE Battlefield 2042 için sinematik fragman gösterdi ve hemen ardından ise oyun ön siparişe açıldı. Fragman bize oyun hakkında bilgi vermek yerine oyunun atmosferini ve grafiklerini gösterdi. Her ne kadar oyun hakkında fikir oluşsa da, bu pek de yeterli değildi.

Fragmanın ardından oyun hakkında bilgiler de yayılmaya başladı. Bunlardan biri oyunun Battle Royale ve Hikaye modunun olmamasıydı. Battlefield 2042 sadece PC, Playstation 5 ve Xbox Series X|S’de 128, Playstation 4 ve Xbox One’da ise 64 oyuncuyu destekleyecek çok oyunculu moduna odaklanacak, Bu hatırı sayılır miktarda oyuncuyu üzse de, sebebini öğrenmek isteyen oyuncuların sayı da bir hayli çok.

Ne tesadüftür ki, Battlefield 2042’nin tasarımcı yönetmeni olan Daniel Berlin Eurogamer‘a verdiği röportaj sırasında oyunun neden hikaye ve Battle Royale modunun olmadığını açıkladı. Berlin’in söylediğine göre şirketin en iyi yaptığı şey çok oyunculu modlar. Bu yüzden de DICE, hikaye modu yerine çok oyunculu moda ağırlık verip, oyuna derinlik kazandırmak istiyor.

“Canlı hizmetten ve sezonlardan geçerken, yeni uzmanlar tanıtacağız ve dünyanın sahip olduğumuz uzmanların gözünden nasıl geliştiğini göreceksiniz.”

Tasarımcı yönetmeni Daniel Berlin

Berlin, oyunun neden Battle Royale modunun olmadığı hakkında çok fazla konuşmasa da “Oyun için  konuşamayacağımız ve çok heyecanlandığımız deneyimler var.” dedi. Büyük ihtimalle, DICE Battle Royale modunun yerine çok daha iyi bir mod getirmeyi planlıyor…

Battlefield 2042, 22 Ekim tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına çıkış yapacak. Ek olarak 13 Haziran tarihinde EA ve DICE, Battlefield 2042 hakkında oynanış videosu da gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir