Battlefield 2042 Resmen Duyuruldu ve Ön Siparişe Açıldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
4 Dk Okuma Süresi

EA ve DICE, bugün TSİ ile 18.00’da Battlefield Trailer Reveal etkinliğini gerçekleştirdi ve Battlefield 2042 ile ilgili sinematik bir fragman yayınladı. Battlefield 2042, fragmanın bittiği andan itibaren Steam, Epic Games ve Origin’de ön siparişe açıldı. Battlefield 2042; 22 Ekim tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına çıkış yapacak.

Battlefield 2042’nin tanıtım metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

128 oyuncu desteği sunan Battlefield 2042, dünyadaki geniş savaş alanlarına eşi benzeri görülmemiş bir ölçek getiriyor. Oyuncular, Conquest ve Breakthrough gibi güncellenmiş çok oyunculu modlardan yepyeni Hazard Zone’a kadar birçok büyük deneyim yaşayacak.

Oyun, sızıntılarda bahsedildiği üzere üç ayrı paket olarak satışa sunulacak. Bu paketler; ilkinin temel oyunun olduğu Battlefield 2042, ikincisi Battlefield 2042 Gold Edition ve sonuncusu da Battlefield 2042 Ultimate Edition şeklinde sınıflandırılacak ve her bir paketin kendine has oyun içi özellikleri olacak.

Battlefield 2042 temel sürümü ön siparişle 419.99 TL, Battlefield 2042 Gold Edition ön siparişle 599.99 TL ve Battlefield 2042 Ultimate Edition ön siparişle 799.99 TL fiyatlarında gözüküyor.

Battlefield 2042 ve Battlefield 2042 Gold Edition’u ön sipariş verenler ise bu özellikleri kazanacak:

  • Oyuna açık beta erken erişim
  • Baku ACB-90 yakın dövüş bıçağı
  • “Mr. Chompy” Epic Silah Süsü
  • “Landfall” Oyuncu Kartı Arka Planı + “Old Guard” Künyesi

Battlefield 2042 Gold Edition, temel paketten farklı olarak bu iki özelliği içerecek:

  • Oyuna açık beta erken erişim
  • 1. Yıl Bileti: 4 Yeni Uzman (Sezon başına 1 tane), 4 Savaş Bileti (Sezon başına 1 tane) ve 3 Epik Görünüm Paketi (“Blistered Earth”, “Tempest” ve “Cold Blood”)

Battlefield 2042 Ultimate Edition ise bu Gold Editon’dan farklı olarak çeşitli skinler içerecek:

  • Midnight Ultimate Paketi (“Shadow Stalker” Legendary Outfit, “Obsidian” Legendary Weapon Skin, “Onyx” Legendary Vehicle Skin)

Her bir sürümün neler içereceğini alttan bakabilirsiniz. Bunun dışında etkinlikte oyun mekanikleri ve detayları hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı. Dolayısıyla oyunda kaçar tane ve hangi haritalar olacağı henüz bilinmiyor. Şu anda ise Battlefield 2042, hikaye modu içermeyecek.  Oyunun sistem gereksinimleri de henüz açıklanmadı. Battlefield 2042 hakkında daha fazla bilgi için kendi sitesini, Steam sayfasını ve Epic Games sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sızıntı haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 2042, 128 kişiye kadar oynanabilen 7 devasa harita içerecek. Seoul’un şehirlerinden Mısır’ın çöllerine kadar her bir harita, çevreye dayalı oyuncuya özgün bir deneyim sunacak.

Oyuncular teraziyi kendi lehlerine çevirmek için savaşta silahları, aletleri ve araçları özelleştirebilecekler. Ek olarak; savaş için yapılmış bir robot köpeği çağırabilir, bir kanca kullanabilir veya kendi uçuş takımınızı da giyebilirsiniz.

Ayrıca, oyuncular savaş alanındaki rollerini seçebilir ve yeni “Uzmanlık” sistemi aracılığıyla ince ince işlenmiş kadrolar oluşturabilirler. Battlefield’ın dört karakter sınıfına dayalı olarak Uzmanların benzersiz birer yetenekleri vardır.

Ek olarak 13 Haziran tarihinde EA ve DICE, Battlefield 2042 hakkında oynanış videosu da gösterecek. Oyunun bugün yayınlanan tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

4 2

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir