Battle.net’e Türk Lirası Ekleniyor, Peki Bölgesel Fiyatlandırma Olacak mı?

Önümüzdeki hafta, Activision Blizzard'ın dijital satış mağazası Battle.net'e Türk lirası dahil 4 ülkenin para birimi ekleniyor.

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Activision Blizzard’ın dijital oyun mağazası Battle.net’e yeni para birimleri geliyor. Bu para birimlerinin arasında Türk lirası da var.

Yeni para birimlerinin ekleneceği, kullanıcılara gönderilen mail ile ortaya çıktı. Gönderilen maile göre 4 Mayıs tarihinden itibaren Türk lirasının da aralarında bulunduğu 4 farklı ülkenin para birimi platforma ekleniyor.

Battle.net

Battle.net’te Bölgesel Fiyatlandırma Olacak mı?

Türk lirasının tek başına platforma eklenmesi oyuncular açısından çok da bir şey ifade etmiyor aslında. Daha çok Türk lirası ile beraber oyun ve içeriklerinin satın alımında bölgesel fiyatlandırma olacak mı? Merak edilen konu bu.

Bölgesel fiyatlandırma ile ilgili net bir bilgi olmasa da, gelen açıklamaya göre bu mümkün olabilir. Yapılan açıklama ise şöyle; “Türkiye’deki oyuncuların elinde bulunan Battle.net bakiyesi, en son spot döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Buna ek olarak, fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak. Ayrıca World of Warcraft aboneliği otomatik olarak Türk lirasına çevrilecek.” Burada altını çizdiğimiz fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak kısmı önemli, zira bu durum muhtemelen bölgesel fiyatlandırmayı işaret ediyor.

Activision Blizzard’ın Konu İle İlgili Basın Bülteni

Activision Blizzard, Battle.net platformunu Türk lirası ile tanıştırıyor. Yeni para birimi seçeneğinin 4 Mayıs 2022’de veya sonrasında hayata geçmesi bekleniyor. Bu tarihten itibaren Türkiye’deki oyuncular, Activision Blizzard oyun içeriğiyle dövize çevirmeden yerel fiyatlandırma üzerinden işlem yapabilecek ve etkileşimde bulunabilecek.

Türk oyunculardan gelen yoğun talebin dikkate alınarak Battle.net’e Türk lirasının eklenmesi oyun deneyimlerini geliştirmek için esneklik sunuyor. Call of Duty®, World of Warcraft®, Overwatch®, Diablo® ve Hearthstone® dahil olmak üzere Battle.net platformundaki tüm Activision Blizzard oyunları için yeni fiyatlandırma geçerli olacak.

Bu güncellemeyle beraber, şu anda Türkiye’deki oyuncuların elinde bulunan Battle.net bakiyesi, en son spot döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Buna ek olarak, fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak. Ayrıca World of Warcraft aboneliği otomatik olarak Türk lirasına çevrilecektir.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image