Bethesda Launcher’dan Steam’e Göçün Tarihi Belli Oldu

Bethesda Launcher'ın tarihin tozlu raflarına karışacağı tarih belli oldu.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

İki ay önce Bethesda, kendi başlatıcı uygulamasını artık desteklemeyeceğini ve bu sene içerisinde oyunlarının Steam gibi dış hizmet marketlerinde yer alacağını belirtmişti. Nitekim şirketin launcher uygulamasını kullanan oyun severlere de oyunlarını, Steam’e taşıma şansı tanımıştı.

Şirketin iki ay önce yayınladığı rapor net bir tarih vermiyordu. Bu sebeple geçiş sürecinin tam olarak ne zaman başlayacağı bilinmiyordu. Paylaşılan rapor birkaç gün önce bir takım değişiklikler almış ve tarih belirten açıklamalar silinmişti. Ancak bugün gelen açıklamalara göre Bethesda Launcher’ın kapatılıp Steam’e geçişin başlayacağı tarih net olarak belli oldu.

Bethesda launcher

Bethesda Launcher’dan Steam’e Geçiş 27 Nisan’da Başlayacak

Bethesda tarafından bugün yapılan açıklamalara göre, Bethesda Launcher kullanan kullanıcıların Steam’e geçiş süreci 27 Nisan tarihinde başlayacak. Kullanıcılar 11 Mayıs tarihine kadar oyunlarına ve verilerine Bethesda Launcher üzerinden erişebilecek. Fakat Steam’e ne kadar hızlı geçiş yaparsa o kadar iyi.

Kullanıcılar Bethesda hesaplarında bulunan birçok oyunu ve verilerini taşıyabilecekler. Arkadaş listesine erişim isteyen oyunlar geçiş süreci sonunda her iki platform için birleştirecek. Ancak bazı oyunlar için manuel olarak işlem yapılması gerekecek. Geçiş sürecinin ardından ise yayıncının oyunlarının ve hizmetlerinin birçoğu, oyun modları, oyun içi öğeler ve kozmetik ürünlere ulaşmak için Bethesda.net hesabına ihtiyaç duyulacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir