Beyond Good and Evil 2’nin Ertelenmesi An Meselesi Olabilir

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Oyun sektörünün içinden biri olan ve yaptığı sızıntı haberleriyle ün salmış Tom Henderson, Beyond Good and Evil 2’nin arkasındaki problemler ve oyunun neden bu kadar geçe kaldığı ile alakalı bilgiler paylaştı.

Beyond Good and Evil 2’ye ne oldu?

Beyond Good and Evil markasının halen daha geliştirilmekte olan güncel oyununun devrimci ve son derece ayrıntılı bir çalışma olması gerekiyordu ama geliştiriciler, yakın zamanda oyunun fişini çekecekleri duyurusunu yapabilirler. Henderson’a göre oyunun başından itibaren kreatif bir yön seçilememiş ve geliştirilme süreci hep bir belirsizlik içinde kalmış. Markanın babası olarak nitelendirilen Michel Ancel’in de çalışma ortamında toksik davranışlardan etkilenmesi sonucunda ayrılması oyunun gidişatını adeta uçuruma sürüklemiş.

beyondgood2evil

Assassin’s Creed ve Far Cry serileriyle meşgul olduğu için Ubisoft’tan da ekstra yardım isteyemeyen geliştiriciler, projenin iptal edilmesini veya askıya alınmasını an meselesi olarak değerlendiriyor.

2003 yapımı aksiyon macera oyunu Beyond Good and Evil’in devam niteliği taşıyan ikinci oyunundan da yakın zamanda herhangi bir bilgi gelmemesi kötü sonun habercisi olabilir mi?

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir