Baldur’s Gate ve PoE’yi Andıran Karanlık Atmosferli RPG Black Geyser Çıkışını Gerçekleştirdi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Klasik RPG türünün son çıkan bağımsız yapımlarından olan ve kötü bir ana karakteri merkeze alan Black Geyser: Couriers of Darkness, dün itibariyle çıkışını gerçekleştirdi.

Yedi aylık bir erken erişim sürecinden sonra Steam ve GOG’de lansmanına tanık olduğumuz oyun, karanlık atmosferiyle Baldur’s Gate ve Pillars of Eternity’i aratmıyor.

Black Geyser nedir, ne değildir?

blackgeyser

GrapeOcean Technologies, geliştirme sürecinin başından beri beyan edilen son tarihleri sekmeden karşıladı ve ilk günden beri olumlu yorumlar aldı. Klasik RPG türünün incilerinden sayılan izometrik bakış, durdurulabilen taktik odaklı savaşlar ve kendi isteğinize göre şekillendirebildiğiniz karakter bu yapımda da yer alıyor.

“Black Geyser, kara tanrıların rüşvet ve açgözlülükten başka bir şey getirmediği bir dünya olan Yerengal’de geçiyor. İblis-tanrı Rothgor yüzyıllar boyunca ölümlü ırklara savaş açarak korku ve terör yaydı. Sonunda sürgüne gönderilen Isilmerald ulusu, barış ve refah dolu bir dönem yaşadı. Yine de hoşnutsuzluk bir kez daha alevlenmeye başladı ve başkent Isilbright ile zengin maden kasabası Deron-Guld arasında kanlı bir iç savaş hazırlanıyor.”

Otuz ile altmış saatlik arası bir oynanış sunan Black Geyser, beş ırk (Human, Dwarf, Elf, Feldegug ve Rillow) arasından on üç karakter sınıfı ve dört topluluk (Priest, Outlaw, Warrior ve Wizard) seçimi vaat ederek tahmin edilemez bir deneyim sunuyor. Elbette her sınıf ve topluluk, kendi özel eşyalarını elde ediyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir